Domů Cvičení Jak cvičit Tepová frekvence pro spalování tuků

Tepová frekvence pro spalování tuků

Tepová frekvence pro spalování tuků by se měla pohybovat zhruba ve výši 60 % maximální tepové frekvence. Na spalování tuků jsou lepší spíše delší cvičení s menší intenzitou.

Tepová frekvence údává počet úderů vašeho srdce, měřeno za jednu minutu. V klidu má většina lidí tepovou frekvenci v rozmezí 70 -80 tepů za minutu. Tepová frekvence jde měřit ručně, měření sice není tak přesné, ale pro začátek to stačí. Měření tepové frekvence provádějte na zápěstí nebo na krční tepně. Pokročilejší mohou využít sporttesteru, což jsou hodinky, které vám změří tepovou frekvenci sami.

Tepová frekvence pro ideální spalování tuků

Spousta lidí má za cíl zhubnout. Snaží se tedy upravit stravu a přidají také pohyb a sport. Při sportu ale často volí zbytečně velkou inzenzitu a pak nespalují tuky, ale sacharidy. Pro spalování tuků je nutné provádět cvičení v nižší inzezitě. Teď vám ukážeme jak se vypočítá tepová frekvence pro spalování tuků.

1) Nejprve si vypočítáme maximální tepovou frekvenci, což je maximálně frekvence, které můžeme dosáhnout. Dá se změřit i přímým měření, ale měření maximalní frekvence není nic příjemného, musíte jít totiž úplně na maximum. Pro začátečníky stačí si maximální tepovou frekvenci vypočíttat pomocí známého vzorce.

Maximální tepová frekvence pro muže: 220 – (věk) = vaše maximální tepová frekvence

Maximální tepová frekvence pro ženy: 226 – 30  = vaše maximální tepová frekvence

2) Pro hubnutí je ideální cvičit či sportovat na 60 % maximální tepová frekvence.

Takže vezmte svoji vypočítatou maximální tepovou frekvenci x 0,6
a vyjde vám tepová frekvence pro spalování tuků.

Tepová frekvence pro spalování tuků – články o výživě

Pokud je vašim cílem spalování tuků, tak si přečtěte články na našem webu o výživě. Přečtěte si o jídelníčku v dietě.  Doporučuji také článek bílkoviny v potravinách či energetická hodnota potravin. Případně navštivte specializovaný web o hubnutí.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno