Tlak v konečníku

Tlak v konečníku může být způsobován různými příčinami. A právě na jednotlivé možné příčiny se zaměříme v článku. Dozvíte se, co může stát za tlakem v konečníku.

Někteří lidé mají neustálý pocit tlaku v konečníku. V některých případech je přítomná i bolest konečníku. Někdy se objevuje také svědění či pálení konečníku. Za samotným tlakem v konečníku mohou stát různé možné příčiny.

Příčiny tlaku v konečníku

Tlak v konečníku může být vyvolávan jednou z níže uvedených příčin:

  • hemeroidy – rozšíření žilní pleteně. Může se jednat o vnitřní nebo vnější hemeroidy. Hemeroidy se častěji objevují u lidí, kteří trpí chronickou zácpou. Je to nejčastější příčina.
  • endometrióza – u žen se v některých případech může jednat o endometriózu
  • těhotenství – velmi často se tlak v konečníku objevuje během probíhajicího těhotenství. A to hlavně ke konci probíhajicího těhotenství.
  • rakovina konečníku

Léčba

Hodně lidí má potíže jít s takovým problémem za lékařem. Prostě se stydí. Ale je to úplně zbytečné, protože lékaři jsou profesionálové. Při podobných problémech je vždy nutné odborné vyšetření u lékaře. Lékař vás vyšetří, stanoví přesnou diagnózu. A podle stanovené diagnózy se pak bude odvíjet také samotné léčba.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno