Domů Zdravé recepty Maso Trhané maso v pomalém hrnci

Trhané maso v pomalém hrnci

Pokud chcete připravit lahodné jídlo, které by vám nezabralo příliš času, vsaďte na trhané maso v pomalém hrnci. Dělá se skoro samo, ovšem při správném koření lze i tento jednouchý pokrm povýšit doslova na gurmánský zážitek.

Trhané maso nedostalo svůj název jen tak. Říká se mu podle toho, že je tak upečené doměkka, že ho lze po servírování opravdu natrhat vidličkou na menší kusy. Servíruje se například v hamburgerech nebo jen tak s přílohou. A jeho příprava rozhodně není tak těžká, jak by se mohlo zdát.

Ingredience na trhané maso

Pokud chcete, aby byl tento pokrm ještě něčím víc, než jen doměkka upečeným masem ( i když to samo o sobě může být opravdu velmi dobré), musíte ho ochutit těmi pravými ingrediencemi. A co si tedy vzít k ruce? Na 1 kilo vepřové plece, kýty nebo jiného vhodného masa budete potřebovat:

  • velkou špetku černého pepře,
  • 1 lžičku uzené papriky,
  • 1 lžičku sušeného mletého česneku,
  • 1 lžička sušené cibule,
  • 2 velké špetky soli,
  • 1 lžičku javorového sirupu,
  • 300 ml jablečného moštu
  • 30 ml jablečného octa.

Jak na přípravu masa

Připravte si pomalý hrnec. Poté vezměte velkou mísu a smíchejte v ní papriku, sůl, česnek, javorový sirup, jablečný ocet, jablečný mošt a sušenou cibuli. Jakmile je vše smícháno, připravte si maso. Kdyby se peklo klasicky v troubě, mohli byste ho péct vcelku. Stačilo by ho jen omýt, osušit a pomazat marinádou. Ovšem příprava v pomalém hrnci vyžaduje trochu jinou specifikaci.

Vaření v pomalém hrnci

Maso je totiž nutné rozkrojit na několik větších kusů. Poté ho důkladně obalte v marinádě, vložte do pomalého hrnce a dolijte zbytek marinády. Poté pomalý hrnec zapněte na nízkou teplotu a maso v něm nechte do doby, než změkne. Obvykle to trvá asi 8 hodin.

S čím trhané maso servírovat

Jakmile máte hotovo, pak už vám k servírování téměř nic nezbývá. Pro začátek ho vyjměte z marinády a položte na větší prkénko. Vidličkami ho natrhejte na menší kousky a poté ho ještě 15 minut prohřejte třeba na pánvi. Poté ho přelijte marinádou, ještě ho prohřejte a servírujte. Skvělé je k trhanému masu například kvalitní pečivo nebo salát (zvolit můžete například Coleslaw).

Další tipy pro přípravu trhaného masa

Pokud chcete maso připravit v celku, pak ho nechte v pomalém hrnci klidně celou noc. To, že je hotové, poznáte podle toho, že se doslova rozpadá po vyjmutí z pekáčku. Do směsi na marinádu však nemusíte přidávat jen výše zmíněné ingredience. Vsadit můžete i na své oblíbené kořenící směsi nebo třeba na čerstvé bylinky. Skvělý je libeček, rozmarýn nebo tymián – všechny však musíte používat spíše střízlivě, aby chuť masa nepřebily. Do marinády může přijít také hořčice, worcester nebo sójová omáčka. Záleží jen na tom, co vám chutná a čemu dáte při přípravě marinády.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno