Účinnější impregnace stanu s nanotechnologií

Léto je teprve na svém počátku, ale teploty už začaly překračovat hranici 30°C, což je ideální počasí pro plánování výletů a dovolených. Ne každému vyhovuje dovolená v přeplněných přímořských letoviscích a stále vyhledávanější variantou je poznávání krajiny, ať už tuzemské nebo zahraniční, s přespáváním ve stanu. Stanování má ale i svá negativa a to zejména v případě deště. Ideální variantou je raději stan před výletem opatřit kvalitní impregnací. Moderní technologií pro impregnace je nanotechnologie.

Proč nanotechnologie a ne jiný druh impregnace

Na trhu je spousta přípravků pro impregnaci různých druhů povrchů a každý přípravek funguje na principu odlišné technologie. V oblasti odolnosti proti vodě a vlhku ale právě nanotechnologie výrazným způsobem předčí všechny konkurenční produkty a to velmi podstatným rozdílem. Zatímco všechny technologie se snaží o to, aby na povrchu materiálu vytvořili nepromokavou vrstvu, po které voda a vlhko budou stékat dolů. Nanotechnologie doslova odpuzuje vodu a mění veškeré savé povrchy na nesavé. Kapka vody se do impregnovaného povrchu nevsákne, i kdyby na něm ležela několik dní v kuse.

Pod stan

Stručný popis nanotechnologie

Při popisu funkce a principu nanotechnologie si možná budete připadat, jako ve filmovém žánru science-fiction. Tato technologie totiž využívá miliony mikroskopických částí, které se pevně spojí s ošetřeným povrchem a vytváří požadovaný efekt. Částice se automaticky skládají inteligentně do požadované polohy a vytváří velmi tenkou sklovitou vrstvu, která reaguje na povrch homogenním spojením. Trvale tak mění vlastnost povrchu. Savé materiály mění na nesavé. Nejedná se o impregnaci, která by se časem opotřebovala. Impregnace nanotechnologie je trvalá.

Efekt lotosového květu

Jako většina unikátních produktů, i samotný koncept nanotechnologie, je inspirován přírodou. Konkrétně lotosovým květem. Zkuste si lotosový květ představit. Přemýšleli jste někdy, jak je možné, že na povrchu listů není žádná špína, i když je květina v bahnitém a zakaleném prostředí a listy i květy jsou stále suché? Lotos totiž disponuje samočisticím efektem. Celý povrch listu je totiž pokryt mikroskopickými hrbolky o velikosti jedné miliardtiny metru. Právě hrbolky dokonale chrání před vodou a usazováním nečistot. I impregnace nanotechnologií se inteligentně skládá tak, aby se na povrchu vytvořila napodobenina těchto hrbolků a vzniká požadovaný efekt lotosového květu.

Stan opatříte jednou a je po starostech

Pokud tedy přemýšlíte o impregnaci stanu proti vodě a vlhku, nanoimpregnace jsou rozhodně správným řešením. Trvalé účinky této technologie zaručují minimum starostí a maximální komfort při jakémkoliv počasí. I při vytrvalém nočním dešti se probudíte v suchu a teple.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno