Domů Zdravé recepty Maso Vepřová kotleta – nejlepší recepty

Vepřová kotleta – nejlepší recepty

Hledáte ideální tip na perfektní jídlo pro rodinu? Máme pro vás ty nejlepší recepty na vepřovou kotletu spolu s množstvím cenných rad, tipů a triků. Vyberte si z našich receptů ten, který vám bude po všech stránkách vyhovovat!

Vepřové maso má v naší kuchyni své pevné místo. Ale ne vždy se nám ho povede připravit tak, jak bychom chtěli. Uprostřed bývá suché, na povrchu málo opečené – určitě to také znáte. Ale díky našim jednoduchým trikům se tyto potíže stanou už jen nepříjemnou minulostí.

Vepřová kotleta - nejlepší recepty

Vepřová kotleta

A jak to šikovně zařídit, aby byly vepřové kotlety uvnitř měkké, šťavnaté a báječně křupavé zvenčí? Stačí je nepřipravovat na poslední chvíli. Nechte je odležet v mléce a nakrájené cibuli po dobu dvou hodin před smažením. Úplně ideální je pak nechat je v chladničce přes noc.

Vepřové kotlety namočené v mléce s pokrájenou cibulí získají lepší chuť, jsou křehčí a za všech okolností šťavnaté. Po vyjmutí masa z mléka je pouze nutné jejich povrch dobře osušit.

Smažíte řízky? Chcete, aby strouhanka byla pěkně křupavá a vždycky perfektní? Pak musíte smažit kotlety výhradně na dobře rozpáleném tuku, nejlépe na sádle nebo kvalitním řepkovém oleji, který bez problémů snáší i velmi vysoké teploty. Takto připravené vepřové kotlety vám udělají skvělou službu při rodinné večeři, ale i jako slavností jídlo pro nezapomenutelné chvíle. Vyzkoušejte náš recept a vychutnejte si nechutnější vepřové kotlety, jaké jste kdy jedli.

Vepřová kotleta - nejlepší recepty

Předem naložené vepřové kotlety v trojobalu

  • 500 g vepřové kotlety
  • 400 ml mléka
  • 1 velká cibule
  • 2 vejce
  • mouka a strouhanka pro přípravu trojobalu
  • sůl a pepř
  • olej nebo sádlo na smažení

Nakrájejte vepřové kotlety na čtyři silné plátky. Každý plátek masa pak rozklepejte paličkou do poměrně velké plochy. Cibuli nakrájejte na plátky a vložte ji do vetší misky, zalijte mlékem a přidejte naklepané kotlety. Přikryjte a nechte v lednici odpočívat alespoň dvě nebo tři hodiny, anebo ještě lépe přes noc.

Po této době vyjměte vepřové kotlety z mléčného nálevu a důkladně je osušte. Pak z obou stran ochuťte solí a pepřem. Pak připravte klasický trojobal. Kotlety obalte v mouce, vejci a nakonec ve strouhance.

V pánvi zahřejte sádlo nebo jiný tuk a vložte připravené vepřové kotlety. Smažte po dobu čtyř minut na každé straně až do zhnědnutí. Podávejte s bramborem nebo jinou oblíbenou přílohou.

Naše tipy pro obměnu receptu

Chcete dát svým vepřovým řízkům trochu jiný šmak? Spolu se solí a pepřem je posypte ještě mletou sladkou paprikou. Skvělé je také potření česnekem (nebo ho můžete rozmačkat už do mléka, ve kterém bylo maso naloženo) nebo přidání majoránky do vajíčka nebo do strouhanky. Nadýchanou strouhanku získáte, pokud ji připravíte ze starého toastového chleba.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno