Vepřová panenka na pánvi

Chcete si připravit báječně křehké a jemné minutkové maso? Pak vám bude určitě vyhovovat vepřová panenka na pánvi. Nechte se okouzlit její chutí a rychlou přípravou.

I když mezi minutková masa počítáme spíše ta drůbeží, chybu neuděláte ani s masem vepřovým. Musíte si jen vybrat to správné, které není tuhé a dokáže být jemné tak akorát. Osvědčenou sázkou na jistotu je právě vepřová panenka.

Panenku je třeba nakrájet na medailonky

Především si musíte pořídit ten správný druh masa. Není na tom nic složitého. Jak jsme už říkali, sázkou na jistotu je vepřová panenka. Tu samozřejmě nemusíte připravovat jen na pánvi, cokoliv jiného bude také báječné.

Před samotnou přípravou maso omyjte a osušte. Následně ho nakrájejte na 1,5 až 2 cm silné plátky. To budou medailonky, které jsou díky své tloušťce ke smažení na pánvi přímo předurčené. A co si s nimi počít dál?

Jak připravit vepřovou minutku

Jakmile máte maso osušené a opepřené, jež již téměř hotovo. Nyní ho odporučujeme ještě ochutit špetkou (nejlépe) čerstvě mletého pepře a nic víc. Sůl by z něj jen zbytečně vytáhla vodu, osolte ho tedy až o něco později. Tedy lépe řečeno až po finální úpravě. A určitě ho nijak nenaklepávejte. Je dostatečně křehké na to, aby se tepelně upravilo i bez této procedury. Zbytečně byste ho tak navíc připravili o část šťávy.

Jen krátce osmahnout a je hotovo

Na páni nechte rozpálit trochu sádla nebo oleje. Sádlo je samozřejmě lepší, ovšem výsledný pokrm bude také o něco kaloričtější. A s tím je rozhodně třeba počítat. Na rozpálený tuk pak vepřové medailonky položte a zprudka osmahněte po obou stranách. A jak poznat, že je hotová? Jednoduše začne na okrajích zlátnout. Pokud jste dodrželi správnou tloušťku krájení, nebude už nic jiného třeba.

Maso nechte odležet, vyplatí se to

Ovšem i když svému masu věnujete takto podrobnou péči, určitě by byla chyba servírovat ho hned. Na rozpálené pánvi se totiž většina šťávy stáhla do středu a zbytek masa je suchý. A co si s tím počít? Hotovou panenku zabalte na 5-10 minut do alobalu. Tady si odpočine a šťáva se opět rovnoměrně rozprostře do celé plochy masa. Jde o chuťový zážitek, který byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Hodit se vám bude i výpek

A co si počít se zbytky tuku, který ovšem mezitím stihl skvěle nasát chuť masa? To je jednoduché. nalijte do pánve teplou vodu nebo trochu smetany a opět zahřejte. Rozmíchejte pečlivě všechny výpečky a podle chuti dosolte a opepřete. Následně varem zredukujte na potřebnou hustotu, případně zahustěte jíškou.

Vepřová panenka na pánvi vám pak nejlépe zachutná s bramborami a zeleninou, a to nejlépe tou grilovanou. Ovšem chybu neuděláte ani s čerstvým pečivem nebo třeba s hranolky. Záleží jen na vaší chuti. Vždy ovšem dbejte na její náležité rozležení, jak jsme psali výše.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno