Domů Zdravé recepty Rady do kuchyně Volské oko v mikrovlnce

Volské oko v mikrovlnce

Pokud chcete připravit rychlou večeři, při které zašpiníte jen minimum nádobí, vyzkoušejte volské oko v mikrovlnce. Je hotové opravdu raz dva, skvěle si na něm pochutnáte a s mytím nádobí to také nemusíte právě přehánět.

Vejce obvykle není doporučeno připravovat v mikrovlnce. Může za to fakt, že jejich skořápka je poměrně náchylná na rozpínání plynů. Takže pokud se ho rozhodnete například běžným způsobem uvařit, může vám prasknout a celou mikrovlnku znečistit. Nebo ji v tom horším případě dokonce zničí. Ovšem některé recepty lze takto připravovat zcela bez rizika.

Volská oka jsou oblíbená

Když si chcete dopřát tento luxus, vsaďte nejlépe na speciální misku. Musí být dostatečně kónická, aby se v ní vejce připravilo bezchybně, ovšem zároveň nesmí mít přilnavý povrch, aby šlo vejce z jejího povrchu co nejjednodušeji oddělit. Není na tom nic složitého. Stačí jen 2-3 minuty při středním výkonu a volské oko je rázem hotové.

Míchaná vejce z mikrovlnky

Stejně jednoduchá je i příprava míchaných vajec. Ta stačí rozklepnout do misky a vložit do mikrovlny. Postupujte po půl minutě a během této doby vždy vejce trochu promíchejte, dokud nebudou mít takovou konzistenci, jakou požadujete. Na závěr můžete ještě přihodit lžičku smetany nebo kokosového mléka.

Jak kokosové mléko vlastně chutná

Chuť kokosu v sobě samozřejmě nezapře. Ovšem pokud se chvíli povaří, pak se tento benefit ztrácí. Takže pokud se ho rozhodnete použít jako alternativu k jiným mléčným výrobkům, nemusíte mít obavu z toho, že by se chuť vašeho jídla nějak výrazně změnila. K tomu totiž nedochází. Všeobecně lze říci, že kokosové mléko má bohatou, sladkou chuť a unikátní jemnou krémovou texturu, které se žádné jiné bylinné nebo rostlinné mléko zaručeně nevyrovná.

Jak uvařit vejce naměkko

Máte raději vejce v jeho tekutější podobě? Pak vyzkoušejte tento recept, který si poradí i s běžným vybavením. Vejce jednoduše rozklepněte do vyššího šálku. Poté ještě párátkem propíchněte žloutek. To zabrání jeho rozpínání, takže se vám vejce zaručeně nerozprskne. A jak dlouho vejce naměkko připravovat? Zapněte mikrovlnku na střední výkon po dobu jedné minuty a další minutu nechte vejce v teple stát. Bude opravdu perfektní.

Vejce ve skořápce v mikrovlnce

Vejce můžete dát také i se skořápkou do misky, v níž je zcela zalijete vodou. Zapněte mikrovlnku na střední výkon asi na 4 minuty. Jakmile cyklus skončí, máte dokonalá vejce naměkko. A mnohem jednodušeji než na sporáku, za to vám ručíme.

Jak zabránit nehodám

I když při správném způsobu přípravy téměř neexistuje riziko, že by vám vejce vybuchlo, nikdy na to úplně nespoléhejte. Pro jistotu vždy používejte poklop určený do mikrovlnky, který zabrání těm nejhorším následkům katastrofy.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno