Využijte pozitivních účinků mladého ječmene

Chcete podpořit své zdraví? Pomohou vám v tom zelené potraviny. V současné době je jednou z nejoblíbenějších mladý ječmen. Co si pod tímto pojmem představit a jaké má pozitivní účinky na organismus?

Co je mladý ječmen

Mladý ječmen patří mezi zelené potraviny. Jde o přírodní a velmi kvalitní potraviny obsahující velké množství látek, které organismus vyživují, čistí a zároveň regenerují.

Mladý ječmen u nás seženete především ve formě prášku, který se smíchává s vodou. Můžete si sehnat i semena mladého ječmene a sami si ho vypěstovat.

Mladý ječmen obsahuje mnohé vitamíny, minerální látky, stopové prvky a aminokyseliny, které podporují zdraví člověka.

Kde se pěstuje a získává mladý ječmen

Mladým ječmenem označujeme ječmen v jeho rané fázi, ve které má nejvíce vitamínů, minerálů a dalších složek, jež prospívají lidskému organismu.

Mladý ječmen se pěstuje na různých místech. Velmi dobře se mu daří v USA ve státě Utah. Pěstujete se v nadmořské výšce 1 500 – v místech vyschlých sladkovodních jezer.

Mladý ječmen se sklízí v okamžiku, kdy doroste do výšky 20 cm. Lístky ječmene se vylisují a vysušují do podoby zeleného prášku. Jeho zpracování je šetrné a umožňuje tak zachování účinných látek. Výroba mladého ječmene podléhá přísným kontrolám.

Pozitivní účinky mladého ječmene

Díky vitamínům, minerálům, stopovým prvkům, aminokyselinám a enzymům, jež mladý ječmen obsahuje, má mnohé pozitivní účinky na lidské zdraví.

Hodí se na léčení různých kožních onemocnění, zlepšuje Chrohnovu chorobu, má pozitivní účinek na krevní obraz, pomáhá upravovat hladinu cukru v krvi. Mladý ječmen rovněž oceníte při potížích s vyprazdňováním, nadváhou a zmírňuje i psychické obtíže.

Mladý ječmen je možné užívat jako účinnou prevenci proti různým nemocem (posiluje imunitu), např. cév a srdečních potíží, civilizačním nemocem a pravděpodobně přispívá i k prevenci rakoviny.

Má rovněž protizánětlivé účinky pomáhající při zánětlivých onemocněních, poškození kloubů i vnitřních orgánů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno