Žabí stehýnka

O žabích stehýnkách jste už určitě slyšeli. Zatímco je pro nás představa konzumace žabího masa minimálně zvláštní, Francouzi a další konzumenti především v Asii mají tento druh masa opravdu v oblibě. Pokud rádi poznáváte nové chutě, můžete si zkusit připravit žabí stehýnka i doma. Pojďme se podívat, kde je sehnat a jak se připravují.

Žabí maso

Žabí stehýnkaI když u nás konzumace žabího masa nemá tradici, v Evropě se konzumuje už po tisíce let. Ve skutečnosti se tedy žáby jedli i u nás, jak v době neolitu, tak za první republiky. Později tento pokrm z českých talířů ale zcela vymizel. Žabí stehýnka se považují za delikatesu a mají pevné místo ve francouzské kuchyni. Je třeba říci, že žabí stehýnka rozhodně nejsou vázaná jen na kuchyni Francie. Konzumují se i v jiných částech Evropy, například ve Španělsku, Itálii nebo Portugalsku. Ve velké míře se žabí maso ujalo i v Asii a je hojně používané zejména v Číně, Thajsku, Vietnamu či Indonésii.

Jaké žáby se připravují

Pro konzumaci se používají specifické druhy žab, zpravidla se jedná o skokany. Nejčastěji se chovají skokani zelení a skokani hnědí, v USA se setkáte se skokany volskými. U nás jsou skokani zákonem chránění, takže si na českých žábách rozhodně nepochutnáte. Vzhledem k masivní konzumaci žab ve Francii existují i omezení tam, proto se stále častěji importují žáby z Asie.

Kde žabí stehýnka koupit

Jak jsme napsali o pár řádků výše, u nás jsou skokani a další druhy žab chránění, takže je určitě neseženete legální cestou. Velké supermarkety ale nabízí žabí stehýnka v mražené podobě. Sehnat mražená žabí stehýnka už dnes není velký problém, musíte ale vyrazit do těch největších obchodů velkých obchodních řetězců.

Jak žabí stehýnka připravit

Pokud jste v supermarketu narazili na mražená žabí stehýnka a rozhodli jste si je vyzkoušet připravit doma, máte hned několik možností. Stehýnka se smaží, grilují nebo dusí na víně. Obvykle se podávají s pečivem, omáčkami, bramborami či saláty. Na jednom talíří se podává tři až šest kusů stehýnek. Větší stehna se připravují jednotlivě, stehýnka z menších žabek se napichují na jehlu a následně se grilují. Pokud si budete chtít připravit mražená stehýnka, postup je snadný. Stehýnka se totiž prodávají naporcované a stažená z kůže. Stačí je tak správným způsobem nakořenit nebo nechat marinovat a připravit podle chuti.

Nebojte se netradičních pokrmů a vyzkoušejte si připravit žabí stehýnka doma. Pokud si na ně netroufáte, navštivte jednu z luxusnějších restaurací, kde se přípravu žabího masa věnují. Uvidíte, že vám zachutnají. A budete-li mít cestu do Francie, rozhodně originální francouzská stehýnka vyzkoušejte. Budete mít nezapomenutelný gastronomický zážitek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno