Začněte sportovat – Inline hokej

Patříte mezi lidi, kteří chtějí začít sportovat? A hledáte vhodný sport? Dejte šanci inline hokeji! Inline hokej je skvělá, zábavná a finančně nenáročná hra, kterou můžete bez problému provozovat po celý rok.

Hokej na kolečkách

Inline hokej má svůj původ ve Spojených státech, kde se v osmdesátých letech 20. století zrodil. Inline hokej je moderní, atraktivní, rychlý a fyzicky náročný sport, který se v mnohém podobá klasickému lednímu hokeji.

Inline hokej

Nejzásadnějším rozdílem oproti lednímu hokeji je to, že inline hokej se nehraje na ledu, ale na umělých (nekluzkých) površích. A proto jsou při hře užívány kolečkové „inline“ brusle. Inline hokej se hraje se speciálním míčkem (či pukem).

Ostatní výstroj hráče inline hokeje bývá v zásadě podobná té, která se používá při ledním hokeji – jen je odlehčená a vzdušnější. A co se týká hokejek, tak hokejky pro inline hokej jsou stejné jako pro klasický lední hokej. Kvalitní vybavení pro inline hokej vyrábí a prodává například firma Bauer.

Pravidla inline hokeje

Inline hokej lze považovat za téměř bezkontaktní sport. Pravidla inline hokeje nedovolují přílišnou tvrdost (akcentují spíše techniku a hru na krásu). V současnosti existují dvojí oficiální pravidla inline hokeje:

  • Pravidla dle IIHF (Mezinárodní hokejová federace)
  • Pravidla dle FIRS (Mezinárodní federace kolečkových sportů)

Hlavní organizaci pro inline hokej v ČR představuje Česká asociace inline hokeje (ČAILH). Česká asociace inline hokeje je členem federace FIRS – a dnes již sdružuje více než 80 registrovaných týmů.

S bližšími informacemi o rozdílech pravidel IIHF a FIRS se můžete seznámit na oficiálních webových stránkách těchto federací.

Bezpečnost a prevence úrazů

Ač inline hokej je svou podstatou spíše technický a bezkontaktní sport, riziko úrazu i tak samozřejmě existuje. Hra totiž zpravidla probíhá ve vysoké rychlosti. Proto stačí chvíle nepozornosti – a na úraz může být zaděláno. Kvalitní ochranné prvky by tedy měly být naprostou samozřejmostí (helmy, rukavice, kalhoty, chrániče loktů, suspenzory a další). Výběr ochranných prvků opravdu není radno podcenit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno