Zadržování vody v organismu

Zadržování vody v těle je poměrně rozšířeným zdravotním problémem, který postihuje tisíce lidí v ČR. Jedná se o zdravotní problém, který v prvních fázích není nikterak bolestivý, a proto jej mnoho lidí podceňuje. Může se ovšem projevit jako závažný zdravotní problém, který může omezit váš běžný život. Nic není radno podceňovat a zadržování vody v těle je třeba zamezit již v začátcích.

Jak a u koho se projevuje?

Projevy zadržování vody v těle poznáte pouhým oken na svém těle. Poznáte je na tvaru vašeho těla. I když dodržujete stále stejnou životosprávu, mohou některé tělesné partie neustále nabývat na objemu. Na vině nemusí být tělesné tuky, ale právě zadržená voda. Koho se nejvíce tyto problémy týkají. S problémem zadržování vody se mohou nejčastěji setkávat ženy v premenstruačním syndromu, kdy tělo vodu zadržuje. Rizikové jsou ale i skupiny osob, které mají sedavé zaměstnání a málo pohybu.

I špatné stravovací návyky

Zabránit odvodu vody z organismu mohou i špatné stravovací návyky. Nezdravá strava nemusí být vždy příčinou tohoto problému, ale v mnoha případech se zadržování vody projevuje více u osob se špatnými stravovacími návyky než u osob, které se stravují zdravě. Některé druhy koření, soli a potraviny brání správnému odvodnění organismu a napomáhají zdravotním problémům. Více se tedy zaměřte na svůj jídelníček.

Hledejte potraviny, které odvodnění pomáhají

Správného odvodnění organismu lze dosáhnout hned několika způsoby. První možností je pochopitelně návštěva vašeho obvodního lékaře, který situaci posoudí a navrhne správný postup léčby. Pokud nechcete řešit tyto problémy léky, ale přírodní cestou, zkuste do svého jídelníčku zakomponovat potraviny, které odvodnění napomáhají. Velmi důležitou složkou pro odvodnění je draslík v potravinách. Pokud dosáhnete zlepšení svého stavu díky změně stravy, nemusíte ani k lékaři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno