Zlatý český dabl na ITU Evropském poháru v triatlonu

V neděli 23.srpna 2009 viděly Karlovy Vary zlatý český dabl na ITU Evropském poháru. Vítězství si z Karlových Varů odvážejí Radka Vodičková a Filip Ospalý.

„Radka Vodičková zvítězila systémem start – cíl. Už na plavání si s Britkou Vanessou Raw vytvořili více než půlminutový náskok, který zvyšovaly dobrou spoluprací v cyklistice. V běhu nedala Radka soupeřkám šanci a s přehledem vyhrála,“ říká Vladimír Malý, ředitel závodu. Na druhém místě si pro životní úspěch v Evropském poháru doběhla Vanessa Raw z Velké Británie a skvělým posledním úsekem si bronz vybojovala Maďarka Zita Szabo.

Závod mužské kategorie na plaveckém úseku podle očekávání vedl slovenský reprezentant Richard Varga. V hlavním poli se na cyklistiku za Vargou vydali také Ospalý, Krňávek, Čelustka a Martin Pejsar. Na sedmi náročných cyklistických okruzích se z hlavního pole utrhl Ir Bryan Keane, který do druhého depa přijel jako první zhruba s 45 sekundovým náskokem. Skvěle si na kole vedl také domácí karlovarský Martin Pejsar. Diváci před hotelem Thermal poté už sledovali strhující boj o prvenství, který v posledním kole 2,5km běžeckém okruhu lázeňským centrem předvedl Filip Ospalý. Dotáhl se na irského závodníka a v cílové rovince už svoji zlatou pozici kontroloval. Třetí skončil Francouz Aurélien Lescure.