Domů Výživa Výživa, strava Značka Pikok: info, země původu

Značka Pikok: info, země původu

Narazili jste někdy na produkty Pikok a říkáte si, proč nejsou k sehnání jinde, než v Lidlu? Jedná se totiž o privátní značku obchodního řetězce Lidl, pod kterou jsou prodávány různé především masné výrobky od řady českých i zahraničních výrobců.

Značka Pikok

Vepřová konzervaZnačkou Pikok jsou označeny některé výrobky v obchodním řetězci Lidl. Nikde jinde než v Lidlu je proto nekoupíte. Rozhodně to ale neznamená, že by byl samotným výrobcem těchto výroků Lidl samotný. Firma totiž spolupracuje s řadou dodavatelů a výrobců masných výrobků, kteří jsou schopni určitou část svých produktů prodávat právě pod privátní značkou některého obchodního řetězce. Výrobky Pikok bývají považovány za kvalitní a pravidelně vítězí v nejrůznějších srovnáních kvality potravin. Občas se i u těchto výrobků nějaký problém vyskytne.

Nejde ani tak o zaváhání jednotlivce, problém může být v tom, že pod značkou Pikok nabízí Lidl výrobky od různých dodavatelů. Před nedávnem společnost Lidl zveřejnila seznam svých dodavatelů privátních značek a jmenovala i výrobky Pikok. Z velké části se jedná o výrobky od firmy Steinhauser či Alimpex-maso. Řada zavedených podniků se podílí na výrobě svých produktů v privátních obalech. Rozhodně tak neplatí, že privátní značky obchodních řetězců obsahují méně kvalitní zboží, mnohdy je tomu právě naopak.

Jaké produkty pod značkou Pikok naleznete

Pod privátní značkou Pikok naleznete především masné výrobky. Nejčastěji se jedná o paštiky, šunky či vepřové konzervy. Právě vepřová konzerva Pikok zvítězila v hned několika srovnávacích testech konzervovaných výrobků, ve které svou kvalitou předčila i mnohé drahé exkluzivní výrobky. Společnost Lidl však kromě značky Lidl používá i jiné privátní značky, které jinde nekoupíte. Jedná se například o značky Pilos, Argus či Cien.

Co jsou to privátní značky

Pod pojmem privátní značka se skrývají výrobky, které jsou vytvářeny výrobcem pro jinou společnost. Nenesou tak logo ani obal samotného výrobce, nýbrž logo privátní značky. Tyto produkty jsou k zakoupení výhradně v obchodních řetězcích, kterým dané privátní značka patří. Mnozí si myslí, že privátní značky patří k tomu méně kvalitnímu, co můžeme na trhu koupit. Výrobky pod značkou Pikok jsou však důkazem, že tomu tam opravdu není.

U těchto produktů se totiž neplatí za brand, proto může být cena výrazně nižší než u výrobků od samotného výrobce. Rozdíl však mnohdy nepoznáte. Některé privátní značky nemají u zákazníků důvěry kvůli obalu, který nebývá designově poutavě zpracovaná a je spíše fádní. I zde Pikok ukázal, že i výrobky privátních značek mohou být i oku lahodící se zajímavým a přitažlivým obalem.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno