Domů Sport Sportoviště Aquapark Marienberg

Aquapark Marienberg

Nedaleko od českých hranic severozápadně od Chomutova leží městečko Marienberg, pyšnící se krásným velkým aquaparkem. Co svým návštěvníkům Aquapark Marienberg poskytuje a jaké jsou jeho přednosti?

V hornickém městě Marienberg, ležícím na jihu německého státu Saska se nachází oblíbený a hojně navštěvovaný Aquapark Marienberg. Pokud se do tohoto aquaparku vydáte, budete mít jedinečnou příležitost zhlédnout krásy Krušných hor na německém území. V bezprostřední blízkosti Aquaparku Marienberg se nachází parkoviště pro autobusy i osobní automobily, pokud se tak na výlet do krytých bazénů vydáte po vlastní ose, určitě budete mít kde zaparkovat. Vzhledem k tomu, že se aquapark nachází v bezprostřední blízkosti českých hranic, se s vysokou návštěvností Čechů počítá. Proto jsou veškeré informace, plánky i letáčky k dispozici mimo jiné i v českém jazyce a mnohý personál umí česky, z jazykové bariéry tak obavy mít rozhodně nemusíte.

Čím se může Aquapark Marienberg pochlubit

Aquapark Marienberg stojí za návštěvu pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce. Uvnitř komplexu naleznete hned několika plaveckých bazénů (především hlavní 25 metrový o 4 dráhách), dále bazén s umělými vlnami a průtokovým kanálem, vodopády, dětský bazén, bazének pro nejmenší, kaskádový bazén i bazén se slanou vodou. Příznivce divokých vodních jízd a tobogánů potěší přítomnost hned několika tobogánů a skluzavek. Zmiňme např. rodinnou skluzavkou, trubicovou skluzavku, skluzavku pro jízdu na gumových duších či obří „Crazy Ride“ skluzavku, po níž se návštěvníci projedou po proudu na speciální pryžové obruči.

Doprovodné aktivity

Pokud se vydáte na celodenní návštěvu aquaparku, dá se předpokládat, že nebudete trávit veškerý volný čas ve vodě. Pro chvíle odpočinku jsou k dispozici restaurace, bary či odpočívadla. Pro děti jsou v rámci aquaparku občas pořádány i nejrůznější doprovodné akce.

Sauny a wellness

Pokud se rádi saunujete, vaše srdce zaplesá. K dispozici je totiž velký saunový svět, ve kterém si budete moci užít celých 18 rozličných saun, od klasické finské až po palubkovou či bylinkovou. V saunovém světě se nachází několik odpočíváren, ve kterém své tělo i duši zklidníte a harmonizujete. Zatímco si budou vaše děti hrát v dětské části, vy můžete relaxovat v sauně nebo si vychutnat jednu z mnoha nabízených masáží.

Návštěva Aquaparku Marienberg se vyplatí především těm, kteří bydlí v severní části České republiky. Za cenu 12 euro pro dospělého, 7,5 euro pro dítě nebo 31,5 eura za rodinu si budete moci užít celý den v německém aquaparku.

1 komentář

  1. chtěla jsem se prosím zeptat,jak je to s testováním?chlap i já jsme očkovaní,ale malej zatím ne,je mu 8-let.děkuji za odpověd

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno