Bazén Lochotín Plzeň: info, otevírací doba

V roce 2014 proběhla v bazénu Lochotín Plzeň kompletní rekonstrukce. Díky ní se z bazénu, který v Plzni funguje desítky let, stalo opět moderní centrum vodního sportu. Co vše návštěvníkům nabízí a kdy má otevřeno?

Lochotínský plavecký areál byl uveden do provozu již v roce 1984. Během třiceti let však značně zestárl a přestal odpovídat požadavkům na moderní plavecký komplex. Proto před několika lety proběhla komplexní rekonstrukce celého bazénu Lochotín Plzeň, které předcházelo převzetí města od původního majitele – Západočeské univerzity. Dnes se také bazén Lochotín Plzeň pyšní krásnými zrekonstruovanými prostory včetně kompletně opravené ocelové vany bazénu. V současné době je pro návštěvníky k dispozici nejen vnitřní komplex, ale v letním období i venkovní areál, který se rekonstruuje v rámci projektu Obnova venkovního bazénu Plzeň. Pokud tak bydlíte v blízkosti Plzně, těžko budete hledat vybavenější a modernější plavecký areál, ve kterém své vyžití naleznou jak kondiční plavci, tak rodiče s dětmi či lidé, kteří hledají prostor k relaxaci.

Krytý bazén Lochotín

Ve vnitřních prostorách plaveckého komplexu bazén Lochotín Plzeň naleznete plavecký bazén o délce 25 metrů, vybavený 6 plaveckými drahami. Nabízí tak dostatečný prostor pro kondiční plavání, ale i trénink na plavecké soutěže či naopak pouhý odpočinek ve vodě. Kromě plaveckého bazénu je k dispozici také malý dětský bazén o rozměrech 12,5 x 8,5 metrů. V prostorách sprch se rovněž nachází saunové komory, které jsou návštěvníkům bazénu k dispozici zdarma. Ty jsou oddělené zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy. S výjimkou letních měsíců jsou saunové komory v provozu po celý rok. Pokud chcete, aby se vaše děti naučily plavat pod vedením zkušených lektorů, využijte služeb plavecké školy v Plzni, která svou činnost provozuje právě v prostorách krytého bazénu Lochotín.

Venkovní areál

Od roku 2015 mají návštěvníci možnost využít v letních měsících i prostory venkovního plaveckého areálu. Ten disponuje moderním bazénem o délce 16,6 metrů a šířce 8,15 metrů. Ve venkovních prostorách se nachází rovněž i dětské brouzdaliště, doplněné zábavními prvky.

Otevírací doba a vstupné

Bazén Lochotín Plzeň je pro návštěvníky k dispozici v průběhu celého roku. Vnitřní bazén je otevřen v pracovní dny od 6 do 22 hodin a o víkendu od 9 do 20 hodin. V letních měsících je otevřen venkovní bazén, a to od 10 do 18 hodin. Cena plného vstupného činí 45 Kč na jednu hodinu, 95 Kč tři hodiny či 110 Kč za celodenní vstupné. Bazén Lochotín Plzeň poskytuje výrazné slevy pro držitele průkazů ZTP, děti, seniory i celé rodiny.

Máte-li Plzeň na dosah ruky, sami se přesvědčte o tom, jak nové vnitřní i venkovní prostory plzeňského bazénu vypadají.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno