Cadel Evans

Tento australský cyklista patří v posledních několika letech mezi to nejlepší co profesionální peloton nabízí. Myslím, že by nebylo špatné si někdejšího dvojnásobného vítěze světového poháru horských kol představit.

narozen:14. 2. 1977
výška: 176 cm     váha: 64 kg

Se závodní cyklistikou začal ve 14 letech. Už v 17 letech končí 5. při závodě světového poháru horských kol v australském Cairns. Následuje stříbrná medaile z juniorského mistrovství světa v cross-country. V 18 letech pak získává bronz na juniorském MS v časovce. V následujících letech končí třikrát druhý na MS v juniorských kategoriích na horském kole.

V roce 2001 se stěhuje na silnici v barvách italského týmu Saeco a vyhrává těžký etapový závod Kolem Rakouska. Následující rok se na Giro d´Italia obléká na jeden den do růžového trikotu lídra závodu, aby ho hned druhý den v horské etapě díky neskutečné krizi ztratil a končí na konečném 14. místě.  V loňském roce vyhrál velmi prestižní etapový závod kategorie Protour Kolem Romandie.
Na Tour de France se neustále zlepšuje – 2005 – 8.
2006 – 4.v
a letos dokonce 2. , 23 sekund za vítězným Španělem Contadorem! jen opravdu málo dělilo tohoto ex- bikera letos v červenci od celkového vítězství  nejslavnějším cyklistickém závodě.

Co bude dál? Překvapí nás Cadel ještě něčím? Uvidíme hned třeba na právě probíhající Vueltě, kde je rozhodně velkým favoritem, ne – li největším.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno