Iveta Benešová

Naše tenistka Iveta Benešová. Patří i do Fedcapové reprenzentace žen.

Iveta Benešová se narodila 1. února 1983 v Mostě. Měří 170 cm a váží 56 kg. S tenisem začala v sedmi letech, kdy jí k němu přivedl otec.
Nejoblíbenějším povrchem je antuka a tvrdé kurty. Nejoblíbenější barvy jsou černá a bíla. Iveta miluje film Forrest Gump a herce Bena Afflecka a Joshe Hartneta. Má velmi ráda italskou kuchyni. Ve volném čase nejraději nakupuje nebo sleduje filmy
První zápas na profesionálním okruhu odehrála na turnaji v Praze v červenci v roce 1998, kdy jako patnáctiletá obdržela od pořadatelů divokou kartu do kvalifikace. V prvním kole kvalifikace prohrála se Selimou Sfarovou 3:6, 6:2, 3:6. V následujících dvou letech odehrála 13 turnajů ITF mezi ženami a mnoho turnajů mezi juniorkami. Rok 2000 tak Iveta zakončila na 641. místě světového žebříčku.
První kompletní rok mezi ženami odehrála Iveta rok 2001. Během tohoto roku také získala svá první turnajová vítězství mezi ženami, a to na turnaji v Prešově s dotací 10000 USD a na turnaji v polském Opole s dotací 25000 USD. Rok 2001 již zakončila na 192. místě světového žebříčku.
Po špatných výsledcích v roce 2003 byl pro Ivetu začátek roku 2004 velmi těžký, neboť na turnaje se musela probojovávat z kvalifikací. Poté, co se neprobojovala z kvalifikace na Australia Open nastal zlom. V následujícím týdnu vyhrála jako kvalifikantka svůj třetí turnaj ITF v Ortisei v Itálii. Následující období bylo nejúspěšnějším obdobím v kariéře. V březnu jako kvalifikantka vyhrála svůj první turnaj na okruhu WTA v Acapulcu. Následně postoupila na jednom s největším turnaji světa v Indian Wells do třetího kola, na turnaji v Estorilu do finále a na turnaji v Budapešti do semifinále. Tyto úspěchy přinesly Ivetě poprvé v kariéře postup do první světové padesátky nejlepších tenistek světa. Přestože druhá polovina sezóny již nebyla tak úspěšná jako první, Iveta si připsala již pouze jednu finálovou účast na turnaji ve Forrest Hills, udržela si postavení v první padesátce a protože na konci sezóny neobhajovala příliš bodů, ztráty soupeřek vynesly Ivetu až na 35. místo na světě, na kterém rok 2004 i zakončila. Ani takto vysoké umístění však Ivetě nestačilo na titul nejlepší tenistky České Republiky, který získala Nicol Vaidišová
Profil Ivety Benešové na stránkách na wtatour.com Má tam moc pěknou fotku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno