Jak pražit kešu

Chcete si ozvláštnit chuť vánočního cukroví, máte zálusk na opravdu speciální pochoutku nebo zkrátka a dobře prostě jen milujete oříšky? Ukážeme vám, jak pražit kešu. Nebudete k tomu potřebovat skoro nic.

Všechno najdete doma, jen pro ty kešu oříšky budete muset nejspíše do obchodu. Nenechte se zaskočit jejich cenou, patří totiž k nejdražším na trhu. Ovšem varianta nature bývá levnější, než pražená, takže alespoň nějaké pozitivum.

Věděli jste, že: nejdražším druhem ořechů na našem trhu jsou pistácie?

Jak pražit kešu

Pojďme se podívat na to, jak si připravit pražené kešu oříšky pěkně krok za krokem. Opražíme je pěkně nasucho bez oleje a v troubě. Kešu oříšky totiž obsahují značné množství prospěšných tuků a dalších látek, které bychom jinými způsoby přípravy snadno znehodnotili!

A co budeme potřebovat?

Pražené kešu oříšky – ingredience:

  • 20 gramů ořechů kešu
  • 5 gramů mořské soli
  • 4 lžíce vody

Pražené kešu oříšky – postup:

Nejdříve si dáme ohřát vodu. Nejrychlejší je to v rychlovarné konvici a poté odměříme asi čtyři polévkové lžíce – nebo chcete-li 40 ml vody. Poté v ní rozpustíme co nejvíce soli – pravděpodobně si vystačíte s oněmi 56 gramy. Máte hotovo? Pak nasypte kešu ořechy do mísy a promíchejte je s osolenou vodou.

Pečící plech vyložíme papírem na pečení a oříšky na něj nasypeme. Na jednom velkém plechu je možné pražit až půl kila kešu ořechů, takže 200 gramů se nám sem vejde úplně s přehledem.

Rozpálíme troubu na 130-140 °C a jakmile bude žhavá, vložíme do ní plech s kešu ořechy. Uzavřeme a necháme v klidu pražit. Nenakukujeme předčasně, abychom nenarušili vzniklé mikroklima! Asi po jedné hodina by mělo být hotové – oříšky lehce zrůžoví a budou nádherně upražené.

Doporučujeme je kontrolovat už někdy od 45. minuty po vložení, protože každá trouba přece jenom praží jinak. A byla by škoda nechat takovou báječnou pochoutku spálit, co říkáte?

Jak na pražení kešu ořechů na pánvi

Pražení v troubě je ten nejšetrnější postup, který můžeme najít. Bohužel však není nejrychlejší. Pokud tedy na pražení spěcháte, vezměte si pánev a na velmi mírném ohni pražte oříšky asi 10 – 20 minut. V tomto případě se začíná s pražením nasucho – oříšky je třeba pravidelně třást a míchat. A teprve v závěru pražení rozmíchejte mořskou sůl ve vodě a oříšky touto směsí podle chuti pokropte. Budou slané rovnoměrně a vyhnete se rovněž problému, při kterém sůl na hladkém povrchu kešu ořechů jednoduše nedrží.

Náš tip: Pokud připravujete pražené kešu ořechy jako přílohu k asijské kuchyni, nezapomeňte je na konci ještě pokapat omáčkou shoyu nebo tamari. Skvěle pak doplní jakoukoli kompozici jídla. Slaný nálev samozřejmě v tomto případě vynechte. Opražené kešu ořechy by už byly slané příliš.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno