Martin Fenin

Naděje našeho fotbalu Martin Fenin. Přestoupil do Franfuktu nad Mohanem.

Dětství strávil v Teplicích, kde žije dodnes. S fotbalem začínal tento 181 cm vysoký útočník v šesti letech tréninky na škváře pod trenérem Bartošem, o kterém Martin dodnes říká, že mu vděčí za mnohé.V mládežnických týmech Teplic si Martin zkusil zahrát okresní i krajské ligy, velkým zlomem pro něj bylo, když ho v 16 letech vzal trenér Straka do 1. týmu Teplic. První zápas, ve kterém za Teplice nastoupil odehrál proti Zlínu. Zlínu dal později, to už pod trenérem Nevrlým, také svou první prvoligovou branku. Poprvé nastoupil za Teplice v základu pod trenéremMarečkem v utkání proti Blšanům.

Mezi své úspěchy Martin řadí 3. místo s Teplicemi v sezoně 2004/2005, účast na Mistrovství Evropy do 19 let a hlavně také stříbro z Mistrovství světa do 20 let.

Martin prošel všemi mládežnickými reprezentacemi od 16 let, v týmu do 19 let byl kapitánem. V srpnu 2007 ho povolal trenér Bruckner do seniorské reprezentace. Jeho fotbalovým vzorem je Roberto Baggio, kterému by se jednou chtěl podobat.[zdroj?] Kromě fotbalu Martina baví také hokej, sledování filmů, hlavně komedií. Jeho oblíbenou písní je With or Without You od skupiny U2.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno