Domů Ostatní Osobnosti Martina Sáblíková životopis

Martina Sáblíková životopis

Martina Sáblíková je naše rychlobruslařka. Patří mezi naše největší sportovní hvězdy. Na zimních olympijských hrách 2010, které se konaly ve Vancouveru 2010 získala celkem 3 medaile. Překládáme vám životopis Martiny Sáblíkové.

Martina Sáblíková se narodila 27. května v Novém Městě na Moravě. Martina Sáblíková se již od raného dětství věnovala sportu. Hrávala basketbal, ve kterém vynikala svoji skvělou vytrvalostí a bojovností. Když chtěl trenér uhlídat nějakou hvězdu soupeře, hrála na ní osobní obranu právě Martina Sáblíková a hvězdě dokázala otrávit celý zápas.

K rychlobruslení přivedl Martinu Sáblíkovou v 11 letech, rychlobruslařký fanatik Petr Novák, který předtím trénoval například Jiřího Kyncla a další svěřence. V roce 2002 se Martina Sáblíková poprvé zůčastnila nějaké světové akce, zůčastnila je juniorského mistrovství světa, tak skončila na 36. místě.  Do elitní skupiny světového poháru se Martina Sáblíková začala prosazovat v roce 2004.

Martina Sáblíková životopis -stoupajicí kariéra

V roce 2006 se zůčastnila zimních olympijských hre v Turíně, zde obsadila na trati 5 000 metrů nepopulární 4. místo. V roce 2006 získala na juniorském mistrovství světa stříbrnou medaili.
V dalších letech sbírala Martina Sáblíková medaile jako na běžícím páse – 2 x zlato a 2 bronzy z Mistrovství evropy. Na mistrovství světa na jednotlivých tratích získala 4x zlato. A ve vícebojích získala také zlato. Dlouhobě vyhrává závody na světových pohárech.

Vrcholem byly olympijské hry 2010 v Kanadském Vancouveru, kde zvítězila na trati 3 000 metrů a na trati 5000 metrů a získala také bronz na trati 1 500 metrů.
Martina Sáblíková životopis

V letech 2007 a 2007 byla vyhlášená Českou sportovkyní roku.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno