Martina Sáblíková životopis

Martina Sáblíková je naše rychlobruslařka. Patří mezi naše největší sportovní hvězdy. Na zimních olympijských hrách 2010, které se konaly ve Vancouveru 2010 získala celkem 3 medaile. Překládáme vám životopis Martiny Sáblíkové.

Martina Sáblíková se narodila 27. května v Novém Městě na Moravě. Martina Sáblíková se již od raného dětství věnovala sportu. Hrávala basketbal, ve kterém vynikala svoji skvělou vytrvalostí a bojovností. Když chtěl trenér uhlídat nějakou hvězdu soupeře, hrála na ní osobní obranu právě Martina Sáblíková a hvězdě dokázala otrávit celý zápas.

K rychlobruslení přivedl Martinu Sáblíkovou v 11 letech, rychlobruslařký fanatik Petr Novák, který předtím trénoval například Jiřího Kyncla a další svěřence. V roce 2002 se Martina Sáblíková poprvé zůčastnila nějaké světové akce, zůčastnila je juniorského mistrovství světa, tak skončila na 36. místě.  Do elitní skupiny světového poháru se Martina Sáblíková začala prosazovat v roce 2004.

Martina Sáblíková životopis -stoupajicí kariéra

V roce 2006 se zůčastnila zimních olympijských hre v Turíně, zde obsadila na trati 5 000 metrů nepopulární 4. místo. V roce 2006 získala na juniorském mistrovství světa stříbrnou medaili.
V dalších letech sbírala Martina Sáblíková medaile jako na běžícím páse – 2 x zlato a 2 bronzy z Mistrovství evropy. Na mistrovství světa na jednotlivých tratích získala 4x zlato. A ve vícebojích získala také zlato. Dlouhobě vyhrává závody na světových pohárech.

Vrcholem byly olympijské hry 2010 v Kanadském Vancouveru, kde zvítězila na trati 3 000 metrů a na trati 5000 metrů a získala také bronz na trati 1 500 metrů.
Martina Sáblíková životopis

V letech 2007 a 2007 byla vyhlášená Českou sportovkyní roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno