MS v ledním hokeji 2012: soupisky jednotlivých týmů

Můžete se podívat na jednotlivé soupisky reprezentací, které se zůčastní MS v ledním hokeji 2012.

Podívejte se také na speciál o MS v ledním hokeji 2012.

Bělorusko

Trenér: Kari Heikkilä

Brankáři:
1 KOVAL Vitali, Torpedo Nizhni Novgorod
31 MEZIN Andrei, Dynamo Minsk
40 MILCHAKOV Dmitri,  Metallurg Zhlobin

Obránci:
5  STASENKO Nikolai, Severstal Cherepovets
7  DENISOV Vladimir, Dynamo Minsk
22 GOROSHKO Oleg, Dynamo Minsk
89 KOROBOV Dmitri, Dynamo Minsk
92 GRABORENKO Roman, Drummondville Voltigeurs
43 KOSTYUCHYONOK Viktor, Avtomobilist Jekaterinburg

Útočníci:
8 KOLOSOV Andrei, HK Gomel
11 KULAKOV Alexander, Dynamo Minsk
13 DROZD Sergei, Dynamo Minsk
16 STEPANOV Andrei, Amur Chabarovsk
18 UGAROV Alexei, Torpedo Nizhni Novgorod
19 MELESHKO Dmitri, Dynamo Minsk
26 STAS Andrei, Dynamo Minsk
28 KOLTSOV Konstantin, Salavat Julajev Ufa
71 KALYUZHNY Alexei, Avangard Omsk
77 KITAROV Alexander, Dynamo Minsk
82 CHERNAOK Pavel, Shakhtyor Soligorsk
84 GRABOVSKI Mikhail, Toronto Maple Leafs
88 KOVYRSHIN Yevgeni, Severstal Cherepovets

Česká republika

Trenér: Alois Hadamczik

Brankáři:
1 KOVAR, HC Ceske Budejovice
33 STEPANEK Jakub, SKA St. Petersburg

Obránci:
23 NEMEC Ondrej, Severstal Cherepovets
36 CASLAVA Petr, CSKA Moscow
44 BLATAK Miroslav, Salavat Yulayev Ufa
87 NAKLADAL Jakub, Salavat Yulayev Ufa
80 KUTLAK Zdenek, HC Ambri-Piotta
25 KRAJICEK Lukas, Dynamo Minsk

Útočníci:
9  MICHALEK Milan, Ottawa Senators
12 NOVOTNY Jiri, Barys Astana
14 PLEKANEC Tomas, Montreal Canadiens
22 KASPAR Lukas, Barys Astana
46 KREJCI David, Boston Bruins
62 TENKRAT Petr, Sparta Prague
67 FROLIK Michael, Chicago Blackhawks
73 PRUCHA Petr, SKA St. Petersburg
82 VONDRKA Michal, Slavia Prague
83 HEMSKY Ales, Edmonton Oilers
88 PETRUZALEK Jakub, Amur Khabarovsk
93 NEDVED Petr, Bili Tygri Liberec

Dánsko
Trenér: Per Bäckman

Brankáři:
1  GALBRAITH Patrick, Espoo Blues
30 ANDERSEN, Frolunda Gothenburg
31 NIELSEN Simon, Lukko Rauma

Obránci:
3  LARSEN Philip, Dallas Stars
4  BODKER Mads, Leksands IF
5  NIELSEN Daniel, Hamburg Freezers
6  LASSEN Stefan, Malmo Redhawks
13 GREEN Morten, Malmo Redhawks
41 JENSEN Jesper, Rogle Angelholm
84 HERSBY Philip, Odense Bulldogs
18 JENSEN Kasper, Karlskoga

Útočníci:
8  STORM Frederik,  Herlev Eagles
12 MOLLER Bjarke, AaB Aalborg
14 STARKOV Kirill, SonderjyskE Vojens
23 LYKKESKOV Kim, SonderjyskE Vojens
29 MADSEN Morten, MODO Ornskoldsvik
33 JAKOBSEN Julian, Sodertalje SK
36 HANSEN Jannik, Vancouver Canucks
38 POULSEN Morten, IK Oskarshamn
40 JENSEN Jesper, Hamburg Freezers
44 HARDT Nichlas, Jokerit Helsinki
51 NIELSEN Frans, New York Islanders
81 ELLER Lars, Montreal Canadiens

Finsko
Trenér: Jukka Jalonen

Brankáři:
30 RAMO Karri, Avangard Omsk
31 VEHANEN Petri, Ak Bars Kazan
32 LEHTONEN Kari, Dallas Stars

Obránci:
4 VAANANEN Ossi, Jokerit Helsinki
5 KUKKONEN Lasse, Metallurg Magnitogorsk
6 JAAKOLA Topi, Lulea HF
7 MAENPAA Mikko, Amur Khabarovsk
21 NISKALA Janne, Atlant Mytishi
28 SALMELA Anssi, Avangard Omsk
38 HIETANEN Juuso, Torpedo Nizhni Novgorod
56 JARVINEN Joonas, Pelicans Lahti

Útočníci:
9 KOIVU Mikko, Minnesota Wild
18 JOENSUU Jesse, HV71 Jonkoping
20 PESONEN Janne, HIFK Helsinki
26 IMMONEN Jarkko, Bars Kazan
27 KONTIOLA Petri, Traktor Chelyabinsk
36 JOKINEN Jussi, Carolina Hurricanes
37 PYORALA Mika, Frolunda Gothenburg
39 KAPANEN Niko, Ak Bars Kazan
40 PIHLSTROM Antti, Salavat Yulayev Ufa
51 FILPPULA Valtteri, Detroit Red Wings
64 GRANLUND Mikael, HIFK Helsinki
71 KOMAROV Leo, Dynamo Moscow

Francie
Trenér: Dave Henderson

Brankáři:
39 HUET Cristobal, Fribourg-Gotteron
42 LHENRY Fabrice, Rouen Dragons
49 HARDY Florian, Chamonix Chamois

Obránci:
3  BACHET Vincent, Amiens Gothiques
4  MANAVIAN Antonin, Rouen Dragons
18 AUVITU Yohann, JYP Jyvaskyla
27 AMAR Baptiste, Grenoble Bruleurs de Loups
32 ROULEAU Alexandre, Grenoble Bruleurs de Loups
74 BESCH Nicolas, Cracovia Krakow
84 HECQUEFEUILLE, Geneve-Servette

Útočníci:
7  TREILLE Yorick, Sparta Prague
9  FLEURY Damien, Timra IK
10 MEUNIER Laurent, Straubing Tigers
14 da COSTA Stephane, Binghamton Senators
22 HENDERSON Brian, Angers Ducs
24 DESROSIERS Julien, Rouen Dragons
26 BERTRAND Charles, Lukko Rauma
28 RAUX Damien, Angers Ducs
41 BELLEMARE Pierre-Edouard, Skelleftea AIK
54 ROUSSEL Antoine, Chicago Wolves
71 GUTTIG Anthony, Dijon Ducs
77 TREILLE Sacha, Sparta Prague
80 da COSTA Teddy, GKS Tychy

Německo
Trenér: Jakob Kölliker

Brankáři:
1 KOTSCHNEW Dimitr, Atlant Mytishi
44 ENDRAS Dennis, HIFK Helsinki

Obránci:
3 KRUEGER Justin, Charlotte Checkers
7 ONDRUSCHKA Florian, Straubing Tigers
12 FISCHER Christopher, Grizzly Adams Wolfsburg
13 SCHUBERT Christoph, Hamburg Freezers
27 LAVALLEE Kevin, Kolner Haie
77 GOC Nikolai, Adler Mannheim
82 AKDAG Sinan, Krefeld Pinguine

Útočníci:
17 KINK Marcus, Adler Mannheim
18 HOSPELT Kai, Grizzly Adams Wolfsburg
19 KAUFMANN Evan, DEG Dusseldorf
21 TRIPP John, Kolner Haie
24 RANKEL Andre, Eisbaren Berlin
29 BARTA Alexander, Malmo Redhawks
37 REIMER Patrick, DEG Dusseldorf
39 GREILINGER Thomas, ERC Ingolstadt
47 ULLMANN Christoph, Adler Mannheim
55 SCHUTZ Felix, Kolner Haie
57 GOC Marcel,  Florida Panthers
67 FURCHNER Sebastian, Grizzly Adams Wolfsburg
87 GOGULLA Philip, Kolner Haie

 

Itálie
Trenér: Rick Cornacchia

Brankáři:
30 BELLISSIMO Daniel, BIK Karlskoga
34 TRAGUST Thomas, Sterzing Broncos
35 BERNARD Andreas, SaiPa Lappeenranta

Obránci:
19 de MARCHI Matt, VIK Vasteras
23 MARCHETTI Stefano, HC Asiago
24 JOHNSON Trevor, HC Valpellice
26 HELFER Armin, Pustertal Bruneck
27 LARKIN Thomas, Colgate University Hamilton NY
44 PLASTINO Nicholas, BIK Karlskoga
50 BORGATELLO Christian, Bolzano Foxes

Útočníci:
4  IORI Diego, SHC Fassa
8  INSAM Marco, Bolzano Foxes
9  EDWARDSON Derek, Bolzano Foxes
10 SCANDELLA Giulio, Pustertal Bruneck
11 FONTANIVE Nicola, Alleghe Hockey
15 FELICETTI Luca, HC Valpellice
17 EGGER Alexander, Bolzano Foxes
18 BERNARD Anton, Bolzano Foxes
28 de TONI Manuel, Alleghe Hockey
41 IANNONE Patrick, SG Pontebba
71 ANSOLDI Luca, Milano Rossoblu
88 ROCCO Vincent, Alleghe Hockey
93 SIRIANNI Robert, HC Valpellice

Kanada
Trenér: Brent Sutter

Brankáři:
30 WARD Cam, Carolina Hurricanes
40 DUBNYK Devan, Edmonton Oilers

Obránci:
2  KEITH Duncan, Chicago Blackhawks
3  PHANEUF Dion, Toronto Maple Leafs
4  BOUWMEESTER Jay, Calgary Flames
5  SCHENN Luke, Toronto Maple Leafs
44 VLASIC Marc Edouard, San Jose Sharks

Útočníci:
9  KANE Evander, Winnipeg Jets
10 PERRY Corey, Anaheim Ducks
14 EBERLE Jordan, Edmonton Oilers
15 GETZLAF Ryan, Anaheim Ducks
16 LADD Andrew, Winnipeg Jets
20 TAVARES John, New York Islanders
24 BENN Jamie, Dallas Stars
26 PURCELL Teddy, Tampa Bay Lightning
37 O REILLY Ryan, Colorado Avalanche
41 BURROWS Alexandre, Vancouver Canucks
53 SKINNER Jeff, Carolina Hurricanes
81 SHARP Patrick, Chicago Blackhawks
93 NUGENT- HOPKINS, Edmonton Oilers

Kazachstán
Trenér: Andrei Shayanov

Brankáři:
1 IVANOV Alexei, Barys Astana
20 KOLESNIK Vitali, Salavat Yulayev Ufa
31 YEREMEYEV Vitali, Barys Astana

Obránci:
2 SAVCHENKO Roman, Barys Astana
4 NOVOPASHIN Vitali, Barys Astana
5 KORABEINIKOV Andrei, Torpedo Ust-Kamenogorsk
7 LITVINENKO Alexei, Barys Astana
12 SHEMELIN Denis, Torpedo Ust-Kamenogorsk
37 FADEYEV Yevgeni, Barys Astana
55 TROSHINSKI Alexei, Vityaz Chekhov
70 KOLESNIKOV Vladislav, Torpedo Ust-Kamenogorsk
75 YAKOVENKO Sergei, Sary-Arka Karaganda

Útočníci:
8 ZHAILAUOV Talgat, Barys Astana
18 POLISHUK Fyodor, Barys Astana
21 DUDAREV Dmitri, Torpedo Ust-Kamenogorsk
23 SPIRIDONOV Andrei, HK Astana
26 SAVENKOV Konstantin, Torpedo Ust-Kamenogorsk
27 BUMAGIN Yevgeni, Barys Astana
36 UPPER Dmitri, Atlant Mytishi
48 STARCHENKO Roman, Barys Astana
54 VORONTSOV Alexei, HK Astana
62 KRASNOSLOBODTSEV Vadim, Barys Astana
81 PUSHKARYOV Konstantin, Barys Astana
85 ROMANOV Konstantin, Barys Astana
88 RYMAREV Yevgeni, Barys Astana

Lotyšsko
Trenér: Ted Nolan

Brankáři:
1 JUCERS Maris, Dinamo Riga
30 MUSTUKOVS Ervins, Odense Bulldogs
31 MASALSKIS Edgars, Yugra Khanty-Mansisk

Obránci:
2  LAVINS Rodrigo, Dinamo Riga
3  ANDERSONS Janis, Liepajas Metalurgs
5  SPRUKTS Janis, Dinamo Riga
8 BARTULIS Oskars, Adirondack Phantoms
11 SOTNIEKS Kristaps, Dinamo Riga
13 GALVINS Guntis, Dinamo Riga
26 REDLIHS Krisjanis, Dinamo Riga
44 CIBULSKIS Oskars, Dinamo Riga
81 PUJACS Georgijs, Avangard Omsk

Útočníci:
9 BUKARTS Roberts, Dinamo Riga
12 DZERINS Andris, Dinamo Riga
15 KENINS Ronalds, ZSC Lions Zurich
16 DAUGAVINS Kaspars, Ottawa Senators
17 SIROKOVS Aleksejs, Torpedo Ust-Kamenogorsk
18 SAULIETIS Kaspars, Neman Grodno
21 BERZINS Armands, Yunost Minsk
24 REDLIHS Mikelis, Dinamo Riga
47 CIPULIS Martins, Dinamo Riga
60 STALS Juris, Dinamo Riga
70 INDRASIS Miks, HK Riga
87 MEIJA Gints, Dinamo Riga
90 JASS Koba, Torpedo Ust-Kamenogorsk

Norsko
Trenér: Roy Johansen

Brankáři:
30 HAUGEN Lars, Shakhtyor Soligorsk
33 GROTNES Pal, Stjernen Fredrikstad
34 VOLDEN Lars, Espoo Blues

Obránci:
5 KAUNISMAKI Juha, Stavanger Oilers
6 HOLOS Jonas, Vaxjo Lakers
37 LOKKEN OSTLI Lars, Storhamar Dragons
39 SOLBERG Henrik, Stavanger Oilers
47 BONSAKSEN Alexander, Rogle Angelholm
55 TOLLEFSEN Ole-Kristian, MODO Ornskoldsvik

Útočníci:
8 HANSEN Mads, Brynas Gavle
9 HOLTET Marius, Farjestad Karlstad
10 SPETS Lars Erik, Lorenskog IK
15 KRISTIANSEN Tommy, HV71 Jonkoping
19 SKRODER Per-Age, MODO Ornskoldsvik
20 BASTIANSEN Anders, Farjestad Karlstad
21 ASK Morten, HV71 Jonkoping
22 ROYMARK Martin, Timra IK
23 TRYGG Mats, HV71 Jonkoping
24 MARTINSEN Andreas, Lillehammer IK
26 FORSBERG Kristian, MODO Ornskoldsvik
40 OLIMB Ken Andre, Leksands IF
41 THORESEN Patrick, SKA St. Petersburg
46 OLIMB Mathis, Frolunda Gothenburg
51 OLSEN mats Rosseli, Frolunda Gothenburg

Rusko
Trenér: Zinetula Bilyaletdinov

Brankáři:
1 VARLAMOV Semyon, Colorado Avalanche
30 BARULIN Konstantin, Atlant Mytishi

Obránci:
5 NIKULIN Ilya, Ak Bars Kazan
6 DENISOV Denis, SKA St. Petersburg
7 KALININ Dmitri, SKA St. Petersburg
74 YEMELIN Alexei, Montreal Canadiens
82 MEDVEDEV Evgeni, Ak Bars Kazan
12 NIKITIN Nikita, Columbus Blue Jackets

Útočníci:
11 MALKIN Yevgeni, Pittsburgh Penguins
13 DATSYUK Pavel, Detroit Red Wings
15 SVITOV Alexander, Salavat Yulayev Ufa
24 POPOV Alexander, Avangard Omsk
27 TERESHENKO Alexei, Ak Bars Kazan
37 PEREZHOGIN Alexander, Avangard Omsk
41 KULYOMIN Nikolai, Toronto Maple Leafs
92 KUZNETSOV Yevgeni, Traktor Chelyabinsk
93 ZHERDEV Nikolai, Atlant Mytishi

Slovensko

Trenér: Vladimir Vujtek

Brankáři:
2 HAMERLIK Peter, Ocelari Trinec
50 LACO Jan, Lev Poprad

Obránci:
7 BARANKA Ivan, Spartak Moscow
23 VYDARENY Rene, HC Ceske Budejovice
33 CHARA Zdeno, Boston Bruins
19 STAROSTA Tomas, Yugra Khanty-Mansisk
44 SEKERA Andrej, Buffalo Sabres
51 GRANAK Dominik, Dynamo Moscow
71 MIKUS Juraj, Lev Poprad
78 KUDROC Kristian, Sibir Novosibirsk

Útočníci:
18 SATAN Miroslav, Slovan Bratislava
21 HUDACEK Libor, Slovan Bratislava
43 SUROVY Tomas, CSKA Moscow
55 BLIZNAK Mario, Sparta Prague
61 BARTOVIC Milan, Bili Tygri Liberec
81 HOSSA Marcel, Dinamo Riga
82 KOPECKY Tomas, Florida Panthers
87 HASCAK Marcel, HC Kosice
90 TATAR Tomas, Grand Rapids Griffins
91 MIKLIK Michel, HC Kosice
92 RADIVOJEVIC Branko, Atlant Mytishi

Švédsko

Trenér: Pär Mårts

Brankáři:
1 ENROTH Jhonas, Buffalo Sabres
30 FASTH Viktor, AIK Stockholm

Obránci:
4 KRONWALL Staffan, Severstal Cherepovets
7 KRONWALL Niklas, Detroit Red Wings
44 HJALMARSSON Niklas, Chicago Blackhawks
77 HEDMAN Victor, Tampa Bay Lightning

Útočníci:
12 PETTERSSON Fredrik, Frolunda Gothenburg
16 JARNKROK Calle, Brynas Gavle
20 LUNDQVIST Joel, Frolunda Gothenburg
21 ERIKSSON Loui, Dallas Stars
23 PERSSON Niklas, CSKA Moscow
25 STALBERG Viktor, Chicago Blackhawks
33 SILFVERBERG Jakob, Ottawa Senators
40 ZETTERBERG Henrik, Detroit Red Wings
52 ERICSSON Jonathan, Detroit Red Wings
92 LANDESKOG Gabriel, Colorado Avalanche
93 FRANZEN Johan, Detroit Red Wings

Švýcarsko
Trenér: Sean Simpson

Brankáři:
52 STEPHAN Tobias, Geneve-Servette
20 BERRA Reto, EHC Biel

Obránci:
5 BLINDENBACHER Severin, ZSC Lions Zurich
7 STREIT Mark, New York Islanders
13 du BOIS Felicien, Kloten Flyers
47 SBISA Luca, Anaheim Ducks
54 FURRER Philippe, SC Bern
57 BEZINA Goran, Geneve-Servette

Útočníci:
10 AMBUHL Andres, ZSC Lions Zurich
11 PLUSS Benjamin, Fribourg-Gotteron
14 WICK Roman, Kloten Flyers
22 NIEDERREITER Nino, New York Islanders
32 RUTHEMANN Ivo, SC Bern
43 TRACHSLER Morris, Geneve-Servette
82 MOSER Simon, SCL Tigers Langnau
88 ROMY Kevin, HC Lugano
96 BRUNNER Damien, EV Zug

 

USA
Trenér: Scott Gordon

Brankáři:
31 BACHMAN Richard, Dallas Stars
35 HOWARD Jimmy, Detroit Red Wings
36 CURRY John, Hamburg Freezers

Obránci:
2 PETRY Jeff, Edmonton Oilers
3 JOHNSON Jack, Columbus Blue Jackets
4 FOWLER Cam, Anaheim Ducks
7 GOLIGOSKI Alex, Dallas Stars
20 BRAUN Justin, San Jose Sharks
27 FAULK Justin, Carolina Hurricanes
34 BUTLER Chris, Calgary Flames

Útočníci:
9 RYAN Bobby, Anaheim Ducks
11 LASCH Ryan, Pelicans Lahti
13 ATKINSON Cam, Columbus Blue Jackets
15 CRABB Joey, Toronto Maple Leafs
18 ABDELKADER, Detroit Red Wings
19 SLATER Jim, Winnipeg Jets
21 OKPOSO Kyle, New York Islanders
23 BROWN JT, Tampa Bay Lightning
26 STASTNY Paul, Colorado Avalanche
39 DWYER Patrick, Carolina Hurricanes
44 THOMPSON Nate, Tampa Bay Lightning
61 PALMIERI Kyle, Anaheim Ducks
67 PACIORETTY Max, Montreal Canadiens

 Podívejte se také na speciál o MS v ledním hokeji 2012.

Diskuse - zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here