NIKE RUN PRAGUE 2011 ovládly Vít Pavlišta a Radka Churáňová

Dnes se v Praze uskutečnil největší běžecký happening letošního roku – Nike Run Prague 2011. Desetikilometrového běhu se zúčastnilo celkem 5 291 lidí, z toho 2 096 žen a 3 167 mužů. Do cíle doběhlo 5 208 lidí. Nejrychlejším běžcem se stal Vít Pavlišta s časem 32:14. Mezi ženami zvítězila Radka Churáňová, která uběhla desetikilometrovou trať v čase 39:23.

Jeden z účastníků závodu si odveze stylový Fiat 500 Cabrio. Bude vylosován ze všech běžců, kteří úspěšně proběhli cílovou páskou. Nejrychlejší tým s názvem Neznám bolest pak získal produkty Nike v hodnotě 100 000 Kč. Běhu se zúčastnili i známé osobnosti z oblasti sportu. Za fotbalovou Spartu Jakub Podaný, Martin Juhar, Milan Švenger, Ladislav Krejčí a beach volejbalové reprezentantky Sparty. Dále také basketbalista Martin Kříž z Nymburku, ale například i fotografové Ondřej Pýcha a Standa Merhout. Ppodpořit je přišly například moderátorka Marta Ondráčková a modelka Jana Doležalová. „Začala jsem běhat poměrně nedávno, takže jsem si letos na Nike Run Prague ještě netroufla, ale příští rok už Nike Run Prague určitě poběžím, ta atmosféra je opravdu úžasná,“ řekla Marta Ondráčková.

Pro všechny registrované běžce byl připraven startovní set obsahující čip měřící čas běžce a tričko s jejich vlastním mottem a vybraným číslem. Start a cíl běhu byl v areálu Žlutých lázní. Trať dlouhá  10 km provedla běžce centrem Prahy a vedla přes Podolské nábřeží, Vyšehradský tunel, Rašínovo nábřeží, Smetanovo nábřeží na Staroměstské nám, odtud ulicemi Celetná, Na Příkopě, přes Václavské náměstí, ulicemi Vodičkova, Lazarská, Myslíkova a dovedla běžce po Rašínově a Podolském nábřeží zpět do Žlutých lázní.

Běh byl doplněn celodenním doprovodným programem ve Žlutých lázních a atraktivní After Run Party s vystoupením taneční skupiny The Pastels, DJů Wiche a Robota, hudebních skupin Eddie Stoilow, Skyline a Tata Bojs.