Quiksilver Snowjam 2009 završil snb sezónu

Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn včera skončily mezinárodní závody světové úrovně Quiksilver Snowjam 2009. Nejvýše postaveným Čechem na výsledkové listině se stal Martin Černík na druhém místě.

Akce oceněná sérií TTR třemi hvězdami byla zároveň vyvrcholením freestylové části O2 Snowboard Tour 2008/2009 a rozdělila mezi nejlepší závodníky výhry v celkové výši 10.000 amerických dolarů.
Na jedinečné slope stylové trati, která spojila 3 disciplíny (U-rampu – zábradlí – Big Air) předvedlo 24 závodníků z Česka, Švédska, Finska, Polska, Maďarska, Holandska, Slovenska a Spojených států to nejlepší k zaujmutí rozhodčích i pobavení diváků.
Z důvodu nepřízně počasí zrušili organizátoři páteční kvalifikaci závodů. Tento den využili závodníci k tréninkům a lepšímu seznámení se s tratí, která měla v České republice premiéru. Pro jezdce byla technicky náročná a každý musel dokázat svou snowboardovou všestrannost a fyzickou zdatnost.
Sobotní slunečný den bez mráčku byl celý věnovaný závodům i zábavě. Z dopoledních semifinálových jízd postoupilo do odpoledního finále 10 nejlepších jezdců.
Nejvýše postaveným Čechem na výsledkové listině se stal Martin Černík (CZE), vítěz semifinále, který se nakonec umístil na druhém místě za Jakobem Wilhemsonem (SWE). Jejich výkony byly po celou dobu závodu vyrovnané. Pro vítězného Wilhemsona rozhodla lepší kombinace triků na zábradlí a skoku. Na třetím místě bodoval Stefan Karlsson (SWE), který byl sice nejlepší v U-rampě, na skoku však jeho výkon stačil pouze na celkově bronzovou pozici.
Švéd Jakob Wilhelmson vyhrál s jízdou cab 720- frontside air – backside air – frontside 540 lien (v U-rampě) – cab180 tailpress (na zábradlí) – backside 900 (Big Air).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno