Red Bull X-Alps 2009

ALPAMI SE PROHNAL ŠVÝCARSKÝ URAGÁN 

Švýcar Christian Maurer se stal vítězem letošního extrémního vytrvalostního závodu Red Bull X-Alps 2009! Cestu ze Salzburg do Monaka zvládnul urazit bezkonkurenčně nejrychleji za 9 dní 23 hodin a 54 minut! Do konce závodu nyní zbývá 48 hodin. O co nejlepší umístění bojuje i český zástupce Honza Škrabálek.

Zní to až neuvěřitelně: 1376 kilometrů přes Alpy za necelých 10 dní! Co je na tom tak neuvěřitelného? Autem to přece zmáknete i s rodinkou za pár hodin…Když ale máte tuto vzdálenost ze Salcburku do Monaka přes největší Alpské velikány urazit jen za pomoci vlastních nohou a dvacetikilového padáku, který si celou dobu musíte nést, už to jako příjemný výlet nezní. A právě to je extrémní závod Red Bull X-Alps. Pochodovat do úmoru, zdolávat nekonečné srázy jeden za druhým. Když máte štěstí na počasí a můžete letět, přenesete se přes ohromná údolí pomocí paraglidu. Jenže někde musíte přistát, zase ho zabalit a znovu hurá pěšky nahoru. Tělo zmítané únavou se bouří. Soupeř za vámi už je ale přece tak blízko. Žádný odpočinek, ještě chvilku vydržet…

 26-letý Maurer letos nedal nikomu šanci. 19.srpna se vydal s ostatními na trať a už v úterý přistál pod horou Mt. Gros, která je posledním ze sedmi otočných bodů před cílem v Monaku. Kvůli povětrnostním podmínkám si ale na finish ještě chvilku musel počkat. Dnes v 11:24 přistál v Monaku a se svým parťákem, kterého má každý závodník jako “pozemní podporu“, Thomasem Theurillatem začali slavit vítězství. Nejbližší pronásledovatel, rovněž Švýcar, Alex Hoffer na něj v tu chvíli ztrácel hrozivých 150 kilometrů! On jediný však ještě má nejreálnější naději snést se do cíle v Monaku. Závod totiž končí 48 hodin od doby, kdy se první dostane do cíle.

 Česká republika má ve startovním poli svého zástupce Jana Škrabálka, který během závodu stoupal pořadím a v současné chvíli se pohybuje kolem 14. příčky. Jeho přesné umístění lze sledovat na stránkách www.redbullxalps.com, kde v sekci live tracking najdete nejen jeho aktuální pozici, činnost, ale i další údaje o vzdálenosti, kterou urazil vzduchem, nebo na zemi a mnoho dalšího. Z českého pohledu je zajímavý i boj o třetí místo, na které útočí Američan s českým původem Honza Rejmanek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno