Sampras hrát tenis nezapomněl

Praha, 1. 12. 2008: Vítěz čtrnácti grandslamů Pete Sampras přijel do Prahy změřit síly s Radkem Štěpánkem v exhibičním zápase. Přes dvanáct tisíc diváků vidělo vyrovnanou bitvu plnou exhibičních prvků, ve které nakonec náš tenista podlehl v super tie-breaku 10:6.

Sampras dokázal, že hrát tenis pořád umí a i v 37 letech se může opřít o svůj výborný servis, však dal taky několik es z druhého podání a hlavně v závěru druhého setu jimi našeho borce pořádeně potrápil. O zábavu se staral hlavně Štěpánek. V úvodu se oblékl do dresu v designu české vlajky, který si sám navrhl a během dvou setů si stihl například zatancovat se zástupkyní sponzora, utřít soupeři vlhký povrch kurtu, podával s několika míčky zároveň, odpaloval míček z krkolomných pozic, házel raketou, rozdával soupeři žluté a červené karty. Sampras naproti tomu předváděl opakované zpomalené záběry dopadu míčku a nechyběla ani očekávaná esa. Vyměnil si několik míčků i s vtipkujícím moderátorem večera Leošem Marešem.

Vyvrcholením zápasu byl super tie-break, hlavně krásná a dlouhá výměna za stavu 8:5. Ten Američan nakonec vyhrál 10:6 a dočkal se za to ovací ve stoje. Stejně jako Slovák Hrbatý se tak i Štěpánek musel sklonit před uměním jednoho z nejlepších tenistů všech dob. Ihned po zápase Sampras odcestoval do Londýna, kde ho čeká finále veteránské série.

Výsledek: Sampras – Štěpánek 6:4, 3:6, 10:6

Sampras vs Štěpánek Sampras vs Štěpánek Sampras vs Štěpánek Sampras vs Štěpánek

Chcete-li shlédnout všechny fotografie navštivte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno