Zimmermann vítězem Autoslide 2009

Vítězem historicky prvních závodů v Autoslide v ČR se stal Slovák Jozef Zimmermann na čtyřkolce Toyotě Corrola a završil tak hatrick tří vítězství v řadě. V divizi 4×2 zvítězil jeho krajan Karol Šedivý, i pro něho to byla třetí zlatá za sebou.

Závody aut na ploché dráze se poprvé konaly v slovenské Žarnovici v roce 2004 a od té doby každoročně vyplňují zimní přestávku mězi dvěma motoristickými sezonami. Letos autoslide zavítal i na pardubický plochodrážní ovál. V mrazivém odpoledni se utkalo mezi sebou celkem 33 závodníků s různými vozy, rozdělenými do kategorií 4×2, 4×4, Bugy a Bugy Junior. V poslední kategorii závodila také jediná zástupkyně něžného pohlaví, Ivana Kuželová.

Mráz dával zabrat nejen divákům a jezdcům. „Bugy nemá topení a za jízdy pěkně fouká,“ postěžovala si Ivana Kuželová. I technika nesla studené počasí nelibě. Přesvědčil se o tom třeba Martin Svoboda s Peugeotem 306 Maxi Kit car, kterého zradilo spojkové lanko a Švýcarovi Josefu Martymu u jeho bugyny spadl řetěz. Ani miláčkovi publika Josefu Semerádovi se nevyhnula smůla, po jednom tvrdším souboji musel své auto odstavit uvnitř oválu. Malou náplastí mu může být vítězství v divácké anketě o Krále autoslidu.

Výsledky.

Divize junior buggy: 1.) Lipš Jiří CZE, 2.) Kuželová Ivana CZE, 3.) Gomzjakov Tomáš CZE, 4.) Hanžl Lukáš CZE

Divize buggy: 1.) Vaculík Boris CZE, 2.) Švestka Petr CZE, 3.) Švábenský Martin CZE, 4.) Marthy Josef SUI

Divize 4 x 2: 1.) Šedivý Karol SVK, 2.) Hurt Tomáš CZE, 3.) Mottl Martin CZE, 4.) Peško Artem LAT

Divize 4 x 4: 1.) Zimmermann Josef SVK, 2.) Beréš Josef SVK, 3.) Pospíchal Miroslav SVK, 4.) Kuza Gábor HUN, 5.) Pažický Daniel SVK, 6.) Drotár Igor SVK

Více fotografií naleznete ve FOTOGALERII

Autoslide 2009 Autoslide 2009 Autoslide 2009

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno