ZOH Vancouver 2010 naše medailové naděje

Zimní olympijské hry 2010 se nezadržitelně bliží, představíme si tedy naše medailové naděje.Našim největším želízkem v ohni budu bezesporu Martina Sáblíková.

1) Martina Sáblíková -rychlobruslení
Martina Sáblíková patří mezi favoritky na zlato na tratích 5 000 metrů a také 3000 metrů. Začátek sezony se jí vydařil takže to vypadá nadějně. V úvodním závodě na trati 1500 metrů dokázala skončit na 2 místě, takže šance je i na trati 1500 metrů, i když ne asi na zlatou medaili. Sama Martina Sáblíková by byla spokojena s jednou medaili. Věřím že na dlouhých tratích jí dokáže Petr Novák připravit na zlaté medaile. Ale je to sport.

2) Lukáš Bauer – klasické lyžování
Lukáš Bauer patří mezi stálice našeho běžeckého lyžování. Šanci bude mít na trati 15 kilometrů i na 50 kilometrů , ale i na dalších tratích. Uvidíme jak se dokáže připravit i přes zdravotní potíže na začátku olympijské sezony.

3) Šárka Záhrobská – sjezdové lyžování
Šárka Záhrobská má šanci na medaili ve slalomu a možná i v kombinaci. Zatím ale není jisté jestli se Šárka Záhrobská zůčastní kombinace.Šárka Záhrobská má již několik medailí z mistrovství světa ve sjezdovém lyžování, takže mi to mohlo ciknout i ZOH Vancouver 2010 .

4) Tomáš Kraus – skikros
Tomáš Kraus v posledních sezonách ve skikrosu kraloval. Ale skikros je velmi ošemetný a favoritů je víc. Snad Tomášovi bude držet zdraví, aby se mohl kvalitně připravit. Šánci má velkou. Skikros bude vůbec poprvé na olympijských hrách.

5)Tomáš Verner -krasobruslení
Tomáš Verner patří také k nadějím na medaili. Minulý rok senzačně získal zlato na mistrovství evropy. Občas má ale výkyvy. Na led se také bude vracet legendární Plusčenko.

6) Nikola Sudová – jízda v boulích
Nikolu Sudovou na  minulé olympiádě v Turíně 2006 zařízly rozhodčí. Medaili se pokusí získat s novým skokem s názvem dvojná helikoptéra.
7) Český hokejový tým – hokej
V posledních sezonách se nám na mistrovstích světa moc nedaří. Zlaté časy jsou asi nenávratně pryč, ale o bronz by jsme mohli určitě zabojovat.

8) Překvapení
Ve sportu se vždy stane něco nečekaného, takže medailí můžou získat i ostatní např. Michal Šlesingr , česká běžecká štafeta, skokan Roman Koudelka , Martin Koukal či jiný běžec .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno