Domů Ostatní Sportovní akce ZOH Vancouver 2010 naše medailové naděje

ZOH Vancouver 2010 naše medailové naděje

Zimní olympijské hry 2010 se nezadržitelně bliží, představíme si tedy naše medailové naděje.Našim největším želízkem v ohni budu bezesporu Martina Sáblíková.

1) Martina Sáblíková -rychlobruslení
Martina Sáblíková patří mezi favoritky na zlato na tratích 5 000 metrů a také 3000 metrů. Začátek sezony se jí vydařil takže to vypadá nadějně. V úvodním závodě na trati 1500 metrů dokázala skončit na 2 místě, takže šance je i na trati 1500 metrů, i když ne asi na zlatou medaili. Sama Martina Sáblíková by byla spokojena s jednou medaili. Věřím že na dlouhých tratích jí dokáže Petr Novák připravit na zlaté medaile. Ale je to sport.

2) Lukáš Bauer – klasické lyžování
Lukáš Bauer patří mezi stálice našeho běžeckého lyžování. Šanci bude mít na trati 15 kilometrů i na 50 kilometrů , ale i na dalších tratích. Uvidíme jak se dokáže připravit i přes zdravotní potíže na začátku olympijské sezony.

3) Šárka Záhrobská – sjezdové lyžování
Šárka Záhrobská má šanci na medaili ve slalomu a možná i v kombinaci. Zatím ale není jisté jestli se Šárka Záhrobská zůčastní kombinace.Šárka Záhrobská má již několik medailí z mistrovství světa ve sjezdovém lyžování, takže mi to mohlo ciknout i ZOH Vancouver 2010 .

4) Tomáš Kraus – skikros
Tomáš Kraus v posledních sezonách ve skikrosu kraloval. Ale skikros je velmi ošemetný a favoritů je víc. Snad Tomášovi bude držet zdraví, aby se mohl kvalitně připravit. Šánci má velkou. Skikros bude vůbec poprvé na olympijských hrách.

5)Tomáš Verner -krasobruslení
Tomáš Verner patří také k nadějím na medaili. Minulý rok senzačně získal zlato na mistrovství evropy. Občas má ale výkyvy. Na led se také bude vracet legendární Plusčenko.

6) Nikola Sudová – jízda v boulích
Nikolu Sudovou na  minulé olympiádě v Turíně 2006 zařízly rozhodčí. Medaili se pokusí získat s novým skokem s názvem dvojná helikoptéra.
7) Český hokejový tým – hokej
V posledních sezonách se nám na mistrovstích světa moc nedaří. Zlaté časy jsou asi nenávratně pryč, ale o bronz by jsme mohli určitě zabojovat.

8) Překvapení
Ve sportu se vždy stane něco nečekaného, takže medailí můžou získat i ostatní např. Michal Šlesingr , česká běžecká štafeta, skokan Roman Koudelka , Martin Koukal či jiný běžec .

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno