Arnold Schwarzenegger – kulturistický životopis

Jednou z osobností, kterou znají lidi po celém světě, je Arnold Schwarzenegger. Jakožto jeho veliký obdivovatel si dovolím o něm napsat snad výstižné povídání.

Arnold se narodil 30. července 1947 v Rakousku v malé vesničce Thal nedaleko Štýrského Hradce. Odmalička byl společně se svým bratrem Meinhardem vychováván svými rodiči velice přísně. Zejména potom svým otcem Gustavem, toho času policejním náčelníkem v rakouském Grazu.

Oba hoši byli nuceni denně brzy vstávat, provádět dechová cvičení, obstarávat dům a každou sobotu Gustav uskutečnil celodenní výlet do thalské přírody.Nnásledující den museli Arnold s Meinhardem zasednout k pracovnímu stolu a napsat o výpravě desetistránkové slohové cvičení. Jakákoliv chyba v textu, kterou pak otec našel, se rovnala jedné stránce slohu navíc! Mladému Arnoldovi se daná výchova příčila a začal nacházet útěchu v posilování. Nejdříve to bylo nespočet dřepů, kliků a sedů-lehů, které doplňovaly jeho fotbalový trénink. Jenomže pocit napumpovaných svalových skupin Arnolda zcela přetáhnul ke kulturistice – to mu bylo asi 13 let, když začal posilovat doma v nevytopené garáži a jistě znáte vyprávění, že si v zimě oblékal čtyři vrstvy oblečení a při přítazích v předklonu mu činka přimrzla k dlaním… O rok později mu již nestačily váhy podomácku vyrobených činek a proto začal na kole dojíždět do opravdové posilovny ve Štýrském Hradci, kde se ho téměř ihned ujal manažer Atletického svazu – Kurt Marnul a Arnold začal postupovat kupředu mílovými kroky, v 15 letech absolvoval v Grazu v hotelu Steier Hof svojí první soutěž a skončil…druhý!

Každý jiný člověk by byl spokojený, ctižádostivý Arnold ne, což ho motivovalo k mnohem většímu tréninkovému úsilí. Začal posilovat šestkrát týdně a i to bylo časem málo. V neděli byla posilovna v Hradci zavřená. Arnold se tam jednou v neděli odpoledne přiřítil na svém kole a s hrůzou zjistil, že posilovna je tichá a prázdná a hlavně zamčená. Nejdříve chvilku váhal, ale poté kamenem vysklil okenní tabuli v prvním patře posilovny, z přilehlé ulice ukradnul žebřík, vlezl dovnitř a odtrénoval sedmý trénink! 1.října 1965 narukoval Arnie do rakouské armády na základní vojenskou službu, ale ani zde, při 15-ti hodinovým manévrech v tancích, na posilování nezanevřel. Každé ráno hodinu před budíčkem vstal a posiloval v tankových garážích. O rok později se zúčastnil mezinárodního mistrovství Německa v silovém trojboji a setkal se zde s chlapíkem menšího vzrůstu – Franco Columbem. Arnold vyhrál v těžké váze, Franco ve střední. 24.září téhož roku soutěží Arnold na NABBA Mr. Universe v Londýně a v kategorii amatérů se umísťuje na druhém místě za Chetem Yortonem. Poslední soutěž, kterou Arnold prohrál (resp. skončil opět na druhém místě, stejně jako v roce 1968 – prohra s Frankem Zaneem), byla Mr. Olympia 1969, kdy jej v psychologickém souboji doslova roznesl Sergio „The Myth“ Oliva. Od roku 1970 (Arnoldovi bylo 23 let) vyhrál Mr. Olympia šestkrát v řadě, přičemž samotná Mr. Olympia 1975, a Arnoldova příprava na ni, je zachycena velmi působivým stylem v dokumentárním Pumping Iron(doporučuji všem kulturistickým fandům).

Arnold Schwarzenegger

Arnie poté oficiálně ukončil svoji soutěžní kariéru a začal se prosazovat ve filmu, nicméně v roce 1980 se vrátil, aby posedmé obhájil titul Mr. Olympia. Arnold Schwarzenegger dokázal, že cokoliv, co si člověk umane, tak může mít. Samozřejmě musíte mít patřičné sebevědomí, musíte být cílevědomí, musíte mít nebojácnou povahu a patřičnou dávku štěstí.

Arnold Schwarzenegger -videa

Arnold Schwarzenegger Training
   

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno