HIGHJUMP 2009

31.7. – 1.8 09 se v hřiměždickém lomu u Dobříše uskuteční již 10. ročník otevřeného mistrovství České republiky ve skocích do vody jménem HIGHJUMP 2009.

Nadšenců pro tuto sportovní disciplínu u nás neustále přibývá. Stoupající popularita a rok od roku zvyšující se návštěvnost této jedinečné adrenalinové události o tom jednoznačně vypovídá. Unikátní , dechberoucí podívanou zajistí samotní závodníci, kteří prokáží svůj skokanský um v rámci tří základních disciplín – skok z 12 + 16 metrové výšky a 5 metrové houpačky. Soutěž je ale otevřena všem, kteří se prostě nebojí a chtějí si zkusit skočit a případně i něco vyhrát. Při hodnocení jednotivých disciplín je kladen důraz zejména na technické provedení skoku, styl, celkový dojem a svou roli hraje i ohlas diváků. To vše hodnotí pětičlenná porota. High Jump poskytuje závodníkům absolutní volnost ve výběru skoků i naprosté improvizace jejich provedení. Pro ty nejlepší jsou připraveny hodnotné ceny nebo finanční odměna.

     Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Ku příležitosti letošního jubilea se akce zúčastní skokan absolutní světové špičky Orlando Duque z Kolumbie. Asociace Highjumping si klade za cíl podporovat a rozvíjet adrenalinový sport cliffdiving v České republice, a proto si příjezdu této legendy světového cliffdivingu velice považujeme. Orlando dokonce přislíbil, že pomůže všem zúčastněným závodníkům s přípravou a zdokonalením techniky skoku. A od takové kapacity je toho mnoho co pochytit. Vždyť Orlando Duque v roce 2000 jako první skokan v historii obdržel za svůj skok (dvojité salto nazad se čtyřmi vruty) ohodnocení nejvyšší známkou 10 bodů od všech rozhodčích a v roce 2008 dosáhl na závodech Red Bull Cliffdiving Polignano rekordního celkového ohodnocení 162 bodů. Jeho skokanské kousky budou tou nejluxusnější podívanou, kterou freestyle cliffdiving může vůbec v dnešní době nabídnout. Celkově bude světová účast nejhojnější ze všech pořádaných závodů HighJump.

     Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Na skokanské scéně nebudou samozřejmě chybět ani přední čeští závodníci jako Michal Navrátil, který  se neustále zdokonaluje a kvalitou skoku přibližuje špičkám typu Orlanda Duquea, nebo třeba ostřílený Jirka Vostrovský. S velkým nadšením přislíbil účast i desetiletý Honzík Slánský, který si po svých výkonech zasloužil obdiv všech diváků i závodníků.

     Sobota tedy bude patřit finálovým skokům i těm nejodvážnějším kouskům a oslavě do ranních hodin. Velice pestrý bude letos i páteční program. Exhibice extrémistů z teamu SPLASHDIVING.COM, která předvádí ty nejbláznivější skoky z velké výšky s dopadem na záda, na břicho nebo přímo na zadek z 12 metrů, workshop Orlanda Duquea pro nejlepších 15 skokanů a samozřejmě večerní party. Další exhibicí bude PIT BIKE FMX show v podání šílenců z partičky 50ROCKS, uvidíte freestyle motocros tak, jak jste jej ještě pravděpodobně neviděli.

     Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

      High Jump sice není hudební festival, ale k adrenalinovému sportu muzika patří. V pátek se na SHARP stage představí kapely A bude hůř, Apple Juice, Fast Food Orchestra, DJ Katcha & MC Jakob, DJ P.NO. V sobotu se tu o kvalitní hudební program postarají Maradona jazz, Orikoule, Skyline, Jazzass, DJ Orion, DJ Mike Traffik, DJ Robot, DJ Freaky. Po celou dobu akce bude k dispozici jako oáza klidu a barmanského umění JÄGERMEISTER stage. Na tanečním podiu DESPERADOS BEEFPHUNK se prostřídají DJ´s z celého světa.

     Obrovský dík patří hlavním partnerům závodů: Adio, JUMAR – lešení s.r.o., Sharp, TN.cz, Evropa2 a Mladá Fronta, bez kterých by se akce neuskutečnila.

Diskuse - zanechat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here