Domů Zdraví Onemocnění Skříplý nerv v zádech: Léčba

Skříplý nerv v zádech: Léčba

Skřípnutý nerv pěkně bolí. Člověk se v takové chvíli kolikrát nemůže ani postavit, ani lehnout. Problémy se zády se nedají léčit u každého stejně, nejdříve se musí specifikovat důvod a místo bolesti a pak příčina. Jednou stačí tabletka od bolesti, jindy cvičení a někdy je nutný lékařský zákrok. V článku viz níže se dozvíte více.

Skřípnutý nerv pěkně bolí. Člověk se v takové chvíli kolikrát nemůže ani postavit, ani lehnout. Problémy se zády se nedají léčit u každého stejně, nejdříve se musí specifikovat důvod a místo bolesti a pak příčina. Jednou stačí tabletka od bolesti, jindy cvičení a někdy je nutný lékařský zákrok. Páteř dostává zabrat například u sedavé práce, ve škole, a také u těžké práce. K bolesti stačí I špatný polštář nebo nevhodná matrace.

Jak bolest vzniká, průběh, léčba

 • při blokaci zad, vám ztuhne šije a začne vás bolet hlava, (důvodem může být sezení ve špatné poloze, prochladnutí a nadměrné přetěžování)
 • nepokoušejte se o masírování, musíte zůstat v klidu, dejte si prášek od bolesti, pokud bolest nepřejde, jděte k masérovi nebo lékaři
 • skřípnutý nerv vyvolává mravenčení ruky a bolest šije, může dojít k ochrnutí ruky, jelikož nerv je skřípnutý obratlem (rychlá pomoc jsou léky na zmírnění bolesti, ale v takovém případě je nutností jít k lékaři, předejdete tak možnosti ochrnutí)
 • další možností bolesti může být houser, jedná se o velmi bolestivý pocit v oblasti páteře, bolest nevystřeluje nikam, bolí v jednom místě a velice intenzívně, opět může pomoc jen lékař
 • s vyhřezlou ploténkou (ischias) není žádná sranda, bolest začíná v kříži a vystřeluje většinou do nohy, pacient trpí nesnesitelnou bolestí, není schopen se narovnat ani nemůže ležet, při takovém problému je důležitá pomoc neurologa
 • Vzpomínám si na kamarádku, která díky přetěžování a těžké práci přišla k velkým bolestem a problémům s ploténkou, nemohla spát, trpěla bolestí jako zvíře a lékaři ji chtěli operovat, bylo ji řečeno, že pokud to zanedbá, dojde k ochrnutí močového měchýře, jelikož ploténka začala tlačit na jiné orgány. Jedinou pomocí byl klid, pravidelné uvolňovací injekce, prášky proti bolesti a dlouhodobá léčba.
 • Skřípnutý nerv můžeme často zaměnit se zánětem sedacího nervu. Příznakem je obrovská a ostrá bolest v zádech, která přechází po vnější straně stehna až do chodidla. Léčbu předepíše lékař, většinou se jedná o klid na lůžku, masáže, studené nebo teplé obklady, prášky proti bolesti, přísun vitamínu B, nemocný musí být v teple,

Mezižeberní skřípnutí nerv

 • – bolí během dýchání, pozná se u nádechu a výdechu
 • – k uvolnění může dojít při protažení nebo masáži, jógou
 • pomůže prášek od bolesti, nerv většinou povolí sám

Nerv pod lopatkou – skřípnutí

 • – bolí pod lopatkou
 • – zde si nepomůžete sami, nutná pomoc fyzioterapeuta

O skřípnutém nervu všeobecně

Pokud vás potká některá z výše jmenovaných bolestí a neodezní do druhého dne, nebo vám hodně mravenčí ruka nebo noha, jděte k lékaři. Odborník vám pomůže s odblokováním, najde příčinu. Zůstaňte v teple, raději nepoužívejte bez porady s lékařem sprchu, ať si nepřitížíte. Někomu pomáhají masáže, jinému analgetika, ale při vážném problému, není jiné východisko než operace. Nepodceňujte svoji bolest, snažte se vše řešit hned.

1 komentář

 1. Dobrý den, mám takovou bolest mezi lopatkama, může se jednat o skříplý nerv? Jako při posilovaní mě to nijak neomezuje, ono to u cvičení nebolí, ale jakmile si lehnu tak ta bolest je až pichlavá.
  předem děkuji za odpověď.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno