Denisa Rosolová

Denisa Rosolová je Česká atletka. V poslední době se zaměřuje především na běhy 200 metrů a 400 metrů. Dříve také úspěšně závodila např v dálce či sedmiboji.

Denisa Rosolová (dříve jsme ji mohli znát pod jménem Denisa Sčerbová) je úspěšná česká atletka. V součastnosti trénuje v tréninkové skupiny Rychlý holky pod vedením trenérky Martiny Blažkové. Ve skupině Rychlé holky dále trénují např. Jitka Bartoníčková, Zuzana Bergrová,
či Zuzana Hejnová a další atletky. Denisa Rosolová se narodila 21.8.1986 v Karviné.

Denisa Rosolová se v součastnosti věnuje především běhů na 200 a hlavně na 400 metrů. Na 400 metrů má Denisa Rosolová osobní rekord 50,85 sekundy. Tohoto času dosáhla na Zlaté tretře v Ostravě v roce 2010.

V minulých letech se Denisa Rosolová věnovala především skoku do dálky a občas i víceboji především pětiboji. Ve skoku do dálky má i své největší úspěchy: zlatá medaile na juniorském mistrovství světa v Grossetu v roce 2004 (Denisa Sčerbová tam vyhrála výkonem 6,61 metrů). A v roce 2007 získala senzačně bronzovou medaili na halovém ME v Birminghamu.(Bronz brala Denisa Sčerbová za výkon 6,64 metrů).

Denisa Rosolová studium

Denisa Rosolová vystudovala sportovní gymnázium v Ostravě- Vítkovicích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno