Kručení v břiše, ve střevech

Kručení v břiše zažil snad téměř každý, většinou ve chvíli kdy dlouho nejedl. V některých případech však může kručení v břiše ukazovat na nějaké onemocnění. Kručení v břiše často lidé označuje jako kručení ve střevech.

Kručení je tvořeno v žaludku, ale také v tenkém střevě. Pohyb tráveniny v trávicí soustavě zajišťuje peristaltika, což je vlnění trávicí soustavy. Kručení v břiše se objevuje díky plynovým bublinám, které se tam tvoří. Není pravda, že nám kručí v břiše pouze když máme hlad. Pouze platí, že když jsme najedení, tak není kručení tak slyšet. Takové hlasité kručení v břiše je vždy velmi nepříjemné a někdy nás dostane do trapných situací.

Příčiny kručení v břiše

Řekneme si jednotlivé příčiny, které mohou stát za kručením v břiše:

  • hlad – ve většině případů může za kručení v břichu hlad. Neboli, že jsme již dlouho nejedly a proto se ozývá kručení v břiše.
  • průjem – při průjmu se zvyšuje kručení
  • syndrom dráždivého tračníku
  • Crohnova nemoc – často jsou přítomný také bolesti břicha, plynatost, ztráta váhy.
  • Ulcerózní kolitida – v tomto případě se často objevuje kručení v břiše po jídle.

Řešení, léčba

Pokud je příčinou hlad, tak kručení v břiše se zabrání tak, že budete jíst v pravidelných intervalech. Pak už se kručení nebude ozývat. Pokud je příčinou něco jiného, tak je třeba navštívit lékaře, ten povede potřebná vyšetření a stanoví diagnózu. Podle diagnózy se bude lišit také samotná léčba.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno