Svědění genitálií

Téma svědění genitálií není vtip. Jedná se o čím dál častější zdravotní problém, ke kterému se vám ovšem málokdo přizná. Pojďme si proto představit nejčastější důvody, proč lidské pokolení svědění genitálií postihuje.

Svědění genitálií je velmi nepříjemná záležitost. Tento problém může mít mnoho příčin. Navíc musíme rozlišovat svědění genitálií u žen a u mužů. V některých případech se totiž může jednat o odlišné onemocnění, jak již vyplývá z odlišnosti pohlaví. Obecně také platí, že muže svědí většinou pokožka v okolí genitálií nebo přímo na nich. Ženy svědí obvykle přímo genitálie.

Kvasinková infekce

Kvasinková infekce se projevuje nejčastěji u žen. V průběhu života se s ní setkají až 2/3 žen. Projevuje se svěděním a pálením v oblasti genitálií spolu s nepříjemným výtokem. Postižená může trpět i bolestí při pohlavním styku. Za celým problémem stojí většinou kvasinka Candida allbicans. Léčba probíhá za pomoci mastí a čípků. Důležité je, aby se léčil také sexuální partner. Pozornost je třeba věnovat i stravě, ve které by měly převažovat zásadité potraviny. Je potřeba si uvědomit, že kvasinková infekce se může rozšířit do celého organismu a ani o ní nemusí postižený vědět. Zejména v oblasti trávícího traktu může být velmi nenápadná. Také zde je na prvním místě zásaditá strava a celkově správná životospráva a životní styl.

Genitální opar

Genitální opar nebo-li Herpes genitalis je sexuálně přenosné onemocnění. K nákaze dochází pohlavním nebo orálním stykem, ale může k němu dojít i prostřednictvím infikovaných prstů nebo předmětů. Jakmile se jednou postižený nakazí, tak v jeho těle tento virus obvykle přetrvává po celý jeho život. Projevovat se začne v okamžiku, když dojde k výraznému oslabení imunitního systému. Opar vytváří na genitáliích puchýřky, kterým předchází svědění a zarudnutí. U mužů se koncentruje na žaludu a vnitřní straně předkožky. U žen postihuje stydké pysky. Opar může postihnout i další části těla a komplikovat močení nepříjemným pálením. Léčba probíhá za pomoci antivirotik.

Alergická reakce

Mezi další příčiny svědění genitálií patří alergická reakce. Nejčastěji se objevují tyto reakce na různé prací prášky. Pokud je příčinou tento zdroj, řešení je snadné. Vypozorujete, že pokud na sobě nemáte dané spodní prádlo, tak svědění přestane. V takovém případě vyměňte prací prášek. Na podobném principu se projevuje alergie na různé kosmetické přípravky a dokonce materiály, ze kterých je spodní prádlo vyrobeno.

Cukrovka

Jednou z možností, která může způsobovat svědění genitálií, je cukrovka. Porucha metabolismu se dokáže takto projevovat. K cukrovce vás může dovést i to, pokud vás svědí nejenom genitálie, ale též další části těla. Naopak pokud již cukrovkář jste, tak je svědění důsledkem chybně stanovených nebo dávkovaných léků a velmi často také porušením cukrovkářské diety.

Svědění genitálií ovšem může mít i další příčiny. Mezi nejčastější patří sexuálně přenosné choroby. Mezi nimi najdeme zejména kapavku, chlamydie a trichomoniázu. Vyloučit nejde ani veš muňku nebo zákožku svrabovou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno