Domů Zdraví Domácí lékař Tuková bulka: tukové boule na těle (Lipom)

Tuková bulka: tukové boule na těle (Lipom)

Na těle se někdy objeví tuková bulka. Tuková boule na těle je tvořená z tukové tkáně. Rozebereme si možné příčiny, ale také léčbu a odstranění tukové boule na těle.

Tuková bulka je nejčastěji Lipom. Ve většině případů se jedná o nezhoubný novotvar. Zhoubný bývá opravdu málo kdy. Nejčastějšími místy kde se objevuje jsou: na hlavě, krku a zádech. Tuková bulka se většinou na těle objevuje postupně, bulku většinou zpozorujeme až ve chvíli, kdy je větší. Dorostou určité velikosti a pak se již dále nerošiřuje. Velikost tukové bulky se pohybuje většinou od 1,5 cm do 3,5 cm. U některých lidí se takových tukových boulí na těle objevují i více. Často i desítky.

Příčiny tukové bulky

Proč se na těle objevila tuková bulka?  Jaká je příčina? Jak vzniká tukový Lipom? To se zatím nedokázalo přesně zjistit. A spíše se spekuluje o různých příčinách Lipomu.  Často o poruše metabolismu. Jednou z příčin o které se spekuluje je zanešení těla, hlavně díky špatné stravě a chemickým lékům.

Léčba a odstranění

V současné době existuje jediná možnost jak se tukové bulky na těle zbavit a to odstranění chirurgickou cestou. Dojde tak k vyříznutí tukové bulky. Jedná se o malý zákrok, který probíhá v lokální antestesii. Bohužel někdy se tuková bulka objevuje opakovaně. Některým lidem zůstanou po zákroku málo jizvy.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno