Jak se zbavit akné

Akné představuje citlivé téma a to nejen pro dospívající mládež. Můžete se s ním setkat prakticky v průběhu celého života. Pokud se chce člověk tohoto nevzhledného kožního problému zbavit, čeká ho dlouhá cesta. My vám dnes poradíme několik nenáročných a ověřených metod, které vám pomohou v boji za hladkou pokožku.

Nejspíš všichni víte, jak takové akné vypadá. Jedná se o zarudlé pupínky, které vznikají zanesením póru a jeho zanícením. Akné má různá stádia projevu. Člověk může registrovat jen pár pupínků, ale výjimku netvoří ani nebezpečné záněty pokožky jako je tzv. cystické akné. V těchto extrémních případech vám pravděpodobně nezbyde nic jiného, než vyhledat odbornou pomoc u kožního lékaře.

Začněte prevencí

Prevence je v péči o lidskou pokožku vždy velmi důležitá. Akné má často příčinu v hormonálních změnách Obrázek mladé ženy s čistou pletízapříčiněných například pubertou či těhotenstvím. Což se preventivně samozřejmě řešit nedá, ale můžeme se vyhnout věcem, které ho zhoršují. Tak například se vyvarujte dotýkání se obličeje špinavýma rukama. Zbytečně si tak nanášíte na obličej nečistoty, které způsobují ucpávání pórů. A přesně tak vznikají některé druhy akné.

Určitě se také zbavte krémů, které obsahují parabeny a velké množství chemických látek. Ideálně vybírejte tu kosmetiku, která má na obalu napsáno, že je nekomedogenní. To znamená, že neucpává póry a pokožka může dýchat. S tím souvisí také další rada, která je primárně určená ženám, co se líčí. Pokaždé se před spaním dokonale odličte. Doporučujeme použití pleťového mléka, odličovače očí, čistícího gelu a tonizační vody na závěr. Pleť je dostatečně čistá, teprve když je čistý také odličovací tampónek. Nebojte se používání pleťového mléka, které shledává většina lidí s akné příliš mastným. Naopak dokáže skvěle vytáhnout nečistoty z pórů a zbytečně pokožku nevysuší. Taková pokožka se totiž brání zvýšenou tvorbou mazu. Tím by se váš problém jedině prohloubil.

Svou snahu můžete doplnit o zdravý jídelníček, který obsahuje dostatek ovoce a zeleniny. Naučte se pít čistou vodu, která pomáhá hydratovat pleť a odvádět z ní nečistoty. V lékárně se pak můžete zeptat na vhodný doplněk stravy. Výborné jsou například pivovarské kvasnice v tabletách.

Důležitá je pravidelnost

V boji s akné vám pomůže jedině pravidelná péče. Ráno si očistěte pleť pleťovou vodou určenou speciálně pro aknózní pokožku. Poté aplikujte lehký hydratační krém. Doporučujeme volit krémy z lékárny, kde vám jistě rádi poradí. Vhodné jsou také některé přírodní krémy, které obsahují složky podporujících hojení. Pokud používáte make-up, poraďte se například s lékárnicí, který bude ten pravý pro vás. Některé make-upy zbytečně ucpávají póry a znemožňují tak regeneraci pokožky. Večer se odličte a ještě před nanesením krému použijte peeling. Ten představuje silnou zbraň proti akné. Pomáhá vyčistit póry a zabraňuje tak následnému zanícení. Dvakrát týdně používejte také masku, která je speciálně určená pro váš typ pleti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno