Domů Zdraví Domácí lékař Ucpané žlučovody

Ucpané žlučovody

Ucpané žlučovody jsou většinou způsobené žlučníkovými kameny. Řekneme si jaké bývají příznaky ucpaných žlučovodů. Uvedeme také příčiny a něco o léčbě.

Samotná žluč je vyráběna v játrech. Žluč má důležitou funkci při natravování potravy tučné povahy a právě díky žluči má naše stolice pěkně hnědou barvu. Žluč se skládá z vody, žlučových kyselin, žlučových solí, cholesterolu a dále také z odpadních produktů z jater. Ucpané žlučovody jsou způbené žlučníkovýcm kamenem, které žlučovody doslova ucpe. Nebo jsou pak zúžené. Viníkem může být také někdy zánět žlučníku. Že máte ucpané žlučovody se projeví žlučníkovým záchvatem. Bližší příznaky uvedeme níže.

Ucpání žlučovodů: příznaky, projevy

Žlučníkový záchvat vyvolaná ucpáním žlučovodů má tyto příznaky:

  • nevolnost – často velmi silná nevolnost
  • zvracení – chce se nám zvracet nebo zvracíme
  • bolest v horní části břicha – bolest má hodně velkou intenzitu.

Tyto příznaky se většinou objevují poté co člověk snědl jídlo, které obsahovalo hodně tuků.

Léčba a dieta

Po žlučníkovém záchvatu se může konzumovat pouze hořký čaj. Ať se bolesti trošku uklidí tak se využívají většinou rohlíky.

K uvolnění bolesti žlučníku je dobré použít teplý obklad, který přiložíme na oblast žlučníku. Při čištění žlučovodů pomáhá pít hodně jablečné štávy. Důležité je pít každý den dostatek čisté vody (nemyslím teď jiné tekutiny, myslím opravdu vodu). Při problémech se žlučníkem se drží dieta s omezením tuků.

1 komentář

  1. Měla jsem ucpaný žlučovod, následně jsem zežloutla, Byla jsem na zákroku kde mi nahradili žlučovod hadičkou. Teď bych se chtěla zeptat, někoho kdo měl podobný problém. Jak dlouho trvá než se moje upraví do normálu. Děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno