Bolest paže

Jak se říká, tak lidstvo má svět opravdu ve svých rukou. Díky pažím vykonáváme většinu práce a je tedy logické, že čas od času pocítíme nějakou bolest umístěnou právě v této končetině. Není žádné bolesti či problému na našem těle, který bychom mohli přehlížet. I malé znamení může být ukazatelem vážnější zdravotní indispozice. Nejčastěji je bolest způsobena prostým zatížením končetiny, ať již dlouhodobým nebo krátkodobým. Bolest svalů odezní zpravidla do několika hodin, kdy ruka zregeneruje. Nyní se ovšem podíváme na další možné problémy, se kterými se často setkáváme.

Proč nás bolí paže?

Odpověď na tuto otázku je velmi složitá. Jak jsme si již řekli, tak jsou naše ruce neustále zatěžovány manuálníMuž si kontroluje čas na svých hodinkách prací. Nárazově je můžeme nadměrně zatížit nebo po delší čas vystavovat monotónní kancelářské práci, tedy jednostrannému pohybu. A právě s kancelářským stylem života jsou spojeny bolesti paží, které mají svůj původ v oblasti krční páteře. Vznikají špatnou polohou těla při práci či spaním na břiše.

Pokud máte malé děti, nebo si ještě pamatujete na své mládí, tak nezapomínejte, že ruka může bolet i následkem zlomeniny. Ta nemusí být na první pohled patrná. Stačí jedno špatné rozhodnutí, nekontrolovaný pád a naraženina nebo zlomenina je na světě. Se sportem jsou dále spojeny záněty šlach či svalů. Ty se mohou objevit v každém věku a mají tendenci se vracet. Bolesti kupříkladu v oblasti předloktí mnohdy přetrvávají i po řadu týdnů a zánět není lehké v první fázi odhalit.

Starší ročníky jistě potvrdí, že artróza není nemocí, která postihuje pouze kolena, jak se nám snaží naznačit televizní reklamy. Artróza postihuje všechny v klouby v těle a ruce z toho není možné vyjmout. Obdobným problémem může být cukrovka. Projevuje se často necitlivostí paží a jejich nepříjemným konstantním brněním.

Když je bolest znamením

Byť je bolest ruky nepříjemná, tak nemusí být vždy na škodu. Lze díky ní odpozorovat vážnější problém. Již jsme zmínili artrózu či cukrovku, ale nyní se podíváme na závažnější a mnohem akutnější situaci – tou je srdeční infarkt, tedy infarkt myokardu.

Jak jistě víte, tak při infarktu hrají důležitou roli všechny sekundy, které získáte k dobru. Nemluvíme zde o lékařích , ale přímo o pacientovi, jenž rozpozná příznaky sám a dokáže si okamžitě zajistit odpovídající péči. Ucpaná céva bohužel nenabízí dny či týdny, kdy lze hledat optimální návrh nápravy. Pacient začne okamžitě pociťovat silnější pocení, spojené s dušností. Následuje velmi intenzivní bolest na hrudi, rychle prostupující až do zad a velmi často do rukou (nejčastější je levá paže, ale není to podmínkou).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno