Brnění těla

Brnění těla, nejčastěji rukou a nohou, trápí nemalé množství lidí. V některých případech se může jednat o maličkost, jindy je brnění poslem velmi špatných zpráv. Ať tak či tak, nemá cenu odkládat návštěvu u lékaře. Včasná diagnóza zachránila život milionům lidí po celé planetě. Na následujících řádcích se podíváme na nejčastější příčiny brnění končetin. Doporučujeme vám si ale nedělat laickou sebe diagnózu a raději skutečně vyhledat pomoc odborníka.

Bohužel se nestihneme podívat na všechny příčiny. Vybrali jsme pro vás proto ty nejčastější. A jaké to jsou?

Nepříjemný útlak nervů

Útlak nervů je nejčastější příčinou brnění končetin. Většinou se jedná o problémy s páteří, které je třeba léčit pomocí rehabilitací, krajním řešením je pak operace.

Cukrovka 1. a 2. typu fotka brouzdajících se nohou ve vodě

Jestliže jste cukrovkář a začnou vás trápit potíže s brněním končetin, tak to velmi pravděpodobně souvisí se jmenovanou nemocí. Dlouhou dobu trvající cukrovka (podotýkáme, že i léčená) sebou přináší určité nepříjemnosti. Diabetická neuropatie, což je odborný název, mezi ně nepochybně patří. I přesto byste neměli tento symptom podceňovat. Svěřte se s ním vašemu lékaři, budete tak mít čisté svědomí a nic nezanedbáte.

Nádor

Přítomnost nádoru v těle sebou přináší velké množství postupně se objevujících neduhů. Záleží samozřejmě na tom, kde se nádor nachází. Brnění končetin patří k tzv. paraneoplastickým příznakům. Stejně tak i noční pocení a ztráta na váze. Nádor může brnění způsobovat buďto sám nebo se na něm podílí reakce vašeho imunitního systému na jeho přítomnost v těle. Právě tato informace by pro vás měla být jasným důvodem, proč návštěvu lékaře rozhodně neodkládat.

Alkoholismus

Alkohol konzumovaný často a ve velké míře vede k  poškození nervů. Alkoholici tak trpí nejen na nemocná játra, změny osobnosti, žaludeční problémy a deprese. Musejí se také vyrovnat s brněním končetin a nedostatku citu v rukou.

Jak se to léčí? Velmi jednoduše a zároveň složitě – abstinencí. Stačí přestat pít alkohol a nasadit doplněk stravy s obsahem vitaminu B. Jenže v reálu to pro pacienta znamená obrovské úsilí. Proto se nemalá část alkoholiků nikdy nevyléčí.

Nedostatek vitamínů

Nedostatek vitamínů trápí, možná trochu nečekaně, velké procento populace a to nemluvíme pouze o lidech z rozvojových zemí. Nezdravý životný styl, špatná skladba stravy a absence čerstvých potravin vracejí světu nemoci, které si například Evropané naposledy pamatují za druhé světové války. Tehdy to bylo ovšem pochopitelné – nedostatek jídla obecně. Dnes je to spíše ostuda.

Brnění těla je spojováno konkrétně s nedostatkem vitaminu B. Užívání doplňku stravy s B-komplexem to samozřejmě spraví. Vhodnější by bylo se zaměřit na konzumaci potravin, které vitamin B obsahují.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno