Domácí jogurt: Recept

Regály jsou sice přeplněné zbožím, jenže kvantita válcuje kvalitu. A pravý jogurt, aby člověk pohledal. Nezbývá nic jiného, než si ho udělat doma. Přinášíme recepty na domácí jogurt. Vyzkoušejte je a určitě nebudete litovat.

Domácí jogurt: Rychlý recept

Tento recept je rychlý. Potřebovat budete konzervu kondenzovaného mléka, litr kvalitního bio mléka, lžíci smetanového jogurtu.

Mléko smíchejte s kondenzovaným mlékem a zahřejte na 50°C. Mléko nechte trochu vychladnout a pak do něj přimíchejte jogurt. Jogurtovou směs nalijte do menších zavařovacích skleniček a dejte do trouby předehřáté asi na 50°C, kde sklenice nechte 3 hodiny.

Domácí řecký jogurt: Recept

Pokud jste navštívili Řecko, tak vám určitě učaroval místní jogurt. Takový prostě v České republice neseženete, takže nezbývá než si skvělý jogurt strandisto vyrobit doma.

K výrobě řeckého domácího jogurtu budete potřebovat litr tučného mléka, 8 lžic sušeného mléka, kelímek bílého jogurtu se živými kulturami.

Mléko svařte v hrnci s dvojitým dnem. Do mléka vmíchejte sušené mléko a nechte zchladnout asi na 40°C. Pak přidejte bílý jogurt nebo sušenou jogurtovou kulturu a přikryté nechte přes noc zakysat na teplém místě. Jogurt si dejte do zavařovacích skleniček a uložte je do lednic. Vydrží vám tak několik dní.

Ovocný domácí jogurt: Recept

Jestliže se vám povedlo udělat si vlastní bílý domácí jogurt, pak si můžete vytvořit řadu jeho ovocných variací. Stačí si vzít různou zavařeninu a do domácího jogurtu ji přimíchat. Skvělou službu vám prokážou také různé oříšky.

Domácí řecký jogurt si určitě zaslouží také oživit kvalitním medem a ořechy. Hodí se vám pak k vydatné snídani nebo jako netradiční desert.

Domácí bílý jogurt vás v součtu nemusí vyjít levněji, nicméně kvalita je v tomto případě nad všechny peníze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno