Jak ohřát rýži

Zbyla vám příloha z předchozího dne? Naučte se, jak ohřát rýži tak, aby zůstala chutná a vláčná. Není na tom vůbec nic těžkého a nikdo nepozná, že jde o přílohu ze včerejška.

Někdy se stvrdí, že by se rýže ohřívat neměla, protože se v ní množí škodlivé látky. To však platí jen u té, která zůstala přes noc na kuchyňské lince. Pokud jste tu svou uložili do lednice, nemusíte mít v tomto směru vůbec žádné obavy.

Jak správně uvařit rýži

Zdraví je ta nejcennější věc, kterou máme. Bohužel ho často vnímáme jako samozřejmost – dokud se něco nepokazí. Pokud i vy patříte mezi ty, kterým není jejich zdraví lhostejné a hledáte účinné cesty, jak podpořit svou celkovou kondici, jste tu správně. Správně ohřívání a zpracování rýže, které v ní uchová všechny cenné látky, rozhodně stojí za pozornost.

Ohřátí rýže s vodou

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete rýží ohřát v hrnci nebo v mikrovlnce. Základem musí být vždy její jemné poprášení vodou, které jí vrátí žádanou vláčnost a jemnou chuť. Bez tohoto kroku bude rýže suchá a rozhodně vám nebude chutnat. Ovšem ze staré rýže můžete připravit i celou řadu chutných receptů.

Rýži skladujte správně

Nikdy ji nemrazte – ale naopak ji ihned po vychladnutí uložte do lednice. A jak by měla vypadat? U chladničky například záleží na tom, zda právě aktivně chladí nebo jen udržuje konstantní vnitřní teplotu. Je také nutné přihlédnout četnosti cyklů, teplotě používané při chlazení apod.

Rýžový nákyp recept

  • 100 gramů rýže
  • 50 ml mléka
  • skořice
  • med (lze nahradit javorovým sirupem)
  • rozinky
  • sůl

Jak postupovat při přípravě receptu

Uvařenou rýži 10 minut povařte v mléce. Poté do ní přidejte med, rozinky a sůl. Na ozdobu se vám budou hodit i mandlové lupínky. Promíchejte a vařte dalších 5 minut. Podávejte teplé nebo studené, a to jen tak nebo třeba s přidáním své oblíbené marmelády nebo kakaa.

Jak postupovat při servírování

Rýžový nákyp se také skvěle hodí k většině druhů ovoce, takže si můžete dopřát rýžový nákyp třeba s jahodami, malinami nebo borůvkami. Všeobecně můžete nákup dochutit tak, jak chcete. Jen pozor na umělá sladila – mohla by mu dodat nehezkou pachuť.

Rýže může pomoci i domácím mazlíčkům

Potřebujete svým psům nebo kočkám dodat bílkoviny a rychlou energii? Pak by se vám mohla hodit právě rýže. A to zejména ve chvíli, kdy jsou ve hře poruchy příjmu potravy u zvířat, jako je například podvýživa. U zvířat mohu být tyto obtíže mnohem závažnější, než si myslíme. Pokud totiž zvíře přestane žrát, začne se jeho stav rychle zhoršovat – a to platí především u psích a kočičích seniorů. Podvýživa také způsobuje nebo alespoň podporuje progresi chronických onemocnění. První pomocí tedy může být přimíchání rýže do jídla. Ta dodá zvířatům energii. Ovšem pokud to nepomůže, nezbude vám, než navštívit veterináře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno