Hodně lidí má opačný problém než obézní lidé chtěli by přibrat nějaké to kilo. A tak se často ptají jak přibrat rychle na váze ? V článku se dozvíte co vám pomůže v přibírání na váze.
Někteří lidé jsou od přírody štíhlý a mají problém s tím nabrat nějaké to kilo navíc. Chtěli by svoji postavu obalit nějakým tím kilem navíc, ale prostě jim to nejde.V přibírání vám pomůže změna vaší dosavadní stravy a dobré je také začit chodit do posilovny. Abyste nabíraly svalovou hmotu a né tuky. Při nabírání váhy je také důležité mít trpělivost. Nemůžete si myslet, že hned za první měsíc naberete 5 kilo. Měli by jste přibírat maximálně 0,5 kg na týden.
Jídelníček při přibírání na váze
Vaše strava by měla obsahovat dostatek sacharidů. Měli by jste příjmout zhruba 6 g sacharidů na kilo vaší hmotnosti. Důležité je také příjmat dostatek bílkovin, které se podílí na výstavbě nové svalové hmoty. Bílkoviny by jste měli příjmat ve výši zhruba 1,5 gramů na 1 kg vaší váhy. Konzumujte pouze zdravé tuky.
Důležitou roli hraje abyste jedly pravidelně. Ideální je jíst alespoň 5x denně. Rovzh jídel může během dne vypadat takto:
- 7:30 Snídaně – je nejdůležitější jídlo dne. Mělo by to být také největší jídlo dne. Více o snídani se dozvíte v článku zdravá snídaně.
- 12:00 Oběd – by mělo být druhé největší jídlo. Obvykle maso + nějaká příloha (rýže, těstoviny).
- 15:00 Svačina – menší svačina
- 18:00 Večeře – můžete zařadit rýži s masem nebo něco podobného
- 21:00 Večeře 2 – by měla obsahovat především dostatek bílkovin. Na noc je dobré si dát například tvaroh.
Na začátku se spolehéjte pouze na základní stravu. Dokud nemáte zcela v pořádku základní stravu, tak nemá smysl přemýšlet o žádných doplňích výživy. Ty má smysl zařadit až ve chvíli, kdy budete mít zcela v pořádku základní jídelníček během dne.
Podpořte přibírání v posilovně
Dobré je také začít chodit do posilovny, abyste nabíraly kvalitní svalovou hmotu a né tuk. Na příbírání jsou ideální vícekloubové cviky, které zapoujují více svalových partití. Mezi skvělé cviky patří zejména dřepy, mrtvý tah, benčpress. Začátečnici se samozřejmě nejprve musí naučit techniku jednotlivých cviků a až po několika měsících mohou přejít na tréninky s těžšími váhami.
Poznejte cviky na jednotlivé svalové partie:
- Cviky na stehna – dřepy, výpady atd.
- Cviky na lýtka – výpony ve stoji atd.
- Cviky na triceps – franzouzké tlaky, úzký benčpress
- Cviky na ramena – tlaky s činkou, zvedání ramen atd
- Cviky na biceps – zdvihy s jednoručkou, obouruční zdvihy
- Cviky na hrudník – benčpress, pullover
- Cviky na břicho – zkracovačky, sedy lehy
- Cviky na záda – mrtvý tah, shyby
Přečtěte si také článek o tom Jak nabrat svalovou hmotu.
Dobrý den chtěl bych přibrat na váze a nedaří se mi to potrebuju poradit