Jak se zbavit celulitidy

Celulitida, neboli pomerančová kůže je strašákem mnoha žen. Na kůži se tvoří nevzhledné ďolíčky, což může představovat estetický problém, má-li dojít k odhalení pokožky. Logicky tak snaha s celulitidou zatočit vrcholí s nástupem léta, na čemž se snaží vydělat řad podnikavých jedinců. Boj s celulitidou je byznys a ženy jsou ochotny za krásnou pokožku utratit celé jmění. Účinnost různých zákroků, masážítek a mastí je však diskutabilní.  Existuje však levný a zdravý způsob, který s celulitidou spolehlivě zatočí – zdravý životní styl.

Co je to celulitida a jak vzniká?

Celulitida, odborně lipohypertrofie, a lidově pomerančová kůže, je stav, kdy  dochází ke zvětšení podkožních tukových buněk, jež jsou pak vytlačovány vzhůru proti povrchu pokožky, čímž dochází k zvrásnění pokožky a tvorbě ďolíčků, které svou strukturou připomínají právě pomerančovou kůru.

Ačkoliv celulitida představuje zejména estetický problém, dochází v jejím místě k horšímu prokrvení tkání a průtoku lymfy – to znamená, že pak z místa hůře odcházejí odpadní látky.

Ačkoliv může celulitida postihnout, a také postihuje, oboje pohlaví, trpí jí zejména ženy. Důvodem je jina stavba tkání než u mužů, která je k tomuto stavu náchylnější. Dochází k ní při nadváze, špatném životním stylu nebo hormonálních a metabolických změnách.

U mužů se celulitida projevuje nejčastěji na břiše, u žen zase v okolí stehen, boků a zadečku. Jak stárneme, snižuje se elasticita naší kůže a celilitida tak může být v pokročilejším věku výraznější.

Jak se zbavit celulitidy

Jak jsem již v úvodu naznačil, klíčem k vítězství v boji s celulitidou je celková změna životního stylu a snížení nadváhy. Nenechte se obalamutit šarlatány slibujícími zázraky po absolvování předražených mechanických masáží, ani prodejci drahých neúčinných mastiček a masírovacích hraček.

Pokud něco z toho náhodou zafunguje, tak zpravidla jen dočasně, protože to neřeší příčinu, ale následek (špatná životospráva), nebo v případě krémů dochází často jen k zamaskování celulitidy tak, že mast defacto způsobí lehký otok, který kůži jakoby na oko vyhladí. Nevím jak vy, ale mě tohle nepříjde jako správná cesta.

Jak tedy na to?

Základem pro trvalé zbavení se celulitidy je zdravá životospráva:

Pestrý a zdravý jídelníček

Vykašlete se na konzumaci fast foodu a polotovarů. Vařit zdravě je jednoduché a dokonce i levnější, než když si budete kupovat vše již předpřipravené a nastavené tunou chemie a éček. Sestavte si jídelníček bohatý na bílkoviny, komplexní sacharidy a zdravé tuky , omezte sladkosti, slazené nápoje a tučná jídla a změnu pocítíte nejen vnitřně, ale i navenek.

Hydratace

Dostatečný pitný režim je základ. Nejenže bude mít tělo snazší práci s odváděním odpadních látek, ale pokud budete pravidelně pít, nebude tělo zadržovat tolik vody v podkoží, což má příznivý vliv i na vzhled pokožky.

Cvičení

Pravidelné cvičení je nejen balzámem na duši a dobrou náladu, ale pomáhá samozřejmě i redukovat nadváhu a to má samozřejmě velmi příznivý vliv i na projevy celulitidy.

Omezit kouření a alkohol

Sám nejsem skalní abstinent, čas od času jedno pivo nebo sklenka vína nezabije, ale dělat si z těchto věcí pevný zvyk vašemu tělu ani kůži neprospěje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno