Krevní skupiny

Krevní skupiny jsou důležitým faktorem při různých operacích. Svoji roli hrají ovšem i jinde. Například ve zvýšených dispozicích k různým onemocněním nebo vlastnostem.

Krevní skupina se definuje na základě antigenů na membráně červených krvinek. Pro krevní skupiny existuje na světě mnoho systémů, ovšem nejznámější je systém AB0. Z něho vyplývají krevní skupiny A, B, AB a 0. Skupina 0 je nejrozšířenější krevní skupinou na světě. Následuje ji skupina A, pak B a nejvzácnější je skupina AB.

Krevní typ dále určuje systém Rh faktoru. Rozlišujeme Rh +, tedy pozitivní a Rh -, tedy negativní. Převážná většina lidí ma skupinu Rh pozitivní. Pro krevní transfuzi je tedy nutné znát nejenom krevní skupinu, ale také Rh faktor.

Odkud máme krevní skupinu

Naši krevní skupinu získáváme dědičně po rodičích. Samozřejmě je logické, že pokud rodiče mají odlišnou krevní skupinu, tak nemáme jejich mix. Vždy získáme takovou krevní skupinu, jejíž rodičovský gen je silnější.

Krevní skupiny a nemoci

Zajímavé je také to, že každá krevní skupina inklinuje k určitým druhům onemocnění. To samé platí i v případě psychologických vlastností. Přestože se ani v jednom případě nejedná o nějaký fatální vliv, uvedeme si hlavní rysy jednotlivých krevních skupin v tomto směru.

Krevní skupina 0

Je zde zvýšené riziko zažívacích obtíží, zejména vředové choroby dvanáctníku a žaludku. Hrozí větší krvácivost, výskyt alergologických reakcí, zánětů v organismu a komplikace štítné žlázy.
Krevní skupina 0 je komunikativní, má ráda lidi a preferuje pestrost v životě. Nuda těmto lidem nevyhovuje. V životě by se měli naučit odpočívat a umět být sami.

Krevní skupina A

Tito jedinci mají větší sklony k cukrovce a problémům s játry. Také se zde vyskytuje vyšší počet nádorových onemocnění konečníku, tlustého střeva nebo dělohy. Pozor je potřeba si dávat na žlučové cesty a srdce.
Skupina A potřebuje nezávislost a aktivní život. Špatně snášejí nečekané a náhlé životní změny. Hůř se vyrovnávají se stresem a konfliktními situacemi. Zapracovat musí na přizpůsobivosti a toleranci názorů druhých lidí.

Krevní skupina B

Zde se vyskytují potíže s imunitou a chronickou únavou. Vyskytuje se roztroušená skleróza a cukrovka. Nepříjemné jsou také astmatické obtíže.
Lidé této skupiny jsou psychicky odolní a přizpůsobiví. To jim současně nebrání ve výbušnosti. Rádi se poměřují s druhými lidmi a jsou pracovití a praktičtí. Do života by měli zapojit více vyváženosti v případě neshod s druhými lidmi nebo při vlastních neúspěších.

Krevní skupina AB

Také zde se vyskytuje cukrovka, ale například též chronická leukémie nebo rakovina slinných žláz. Je důležité, aby se starali o imunitu a srdeční činnost.
Problémem bývá citová nestabilita a časté změny nálad. To může přispívat k negativnímu pohledu na svět. Základním úkolem je dosažení harmonie a vyváženosti ve všech sférách života.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno