Závratě od krční páteře

Bolestivé problémy s krční páteří řeší čas od času snad každý z nás. Pokud se ale k bolesti a zkuhlému krku přidají i závratě, člověka to může pěkně vyděsit. Co tetnto symptom způsobuje a jak s ním bojovat? Odpovědi na své otázky naleznete v tomto článku.

Co způsobuje závratě?

Nejčastější příčinou bývá blokace páteře, která vás dokáže už sama o sobě nepěkně potrápit. Právě při této blokaci je narušen přirozený tok krve do lebeční dutiny, což značně mate náš mozek. Dokonce natolik, že se dostaví již zmiňované pocity závratě. Výjimkou nejsou ani šelesty v uších.

Zablokovaná páteř může vzniknout hned z několika důvodů. Mezi ten nejčastější patří nevhodné držení těla v kombinaci s prací u počítače a absencí pohybu. Je velmi pravděpodobné, že zrovna v momentě, kdy čtete tuto větu, také nesedíte zrovna ukázkově. Naše páteř si vše pamatuje a tak věřte, že ač nepociťujete žádný problém dnes, jednou to zcela jistě přijde.

Zde je výčet ostatních příčin zablokované páteře, která vede k pocitům závratě:

·         Špatné držení těla celkově, nejen při práci s počítačem. Připočítejte k tomu ještě častý stres a Rentgen krční páteřenepříjemnosti na sebe nenechají dlouho čekat.

·         Nevhodné držení hlavy, při řízení auta.

·         Jste po úrazu krční páteře. A to se vůbec nemusíme bavit o něčem vážném. Postačí prudké zabrzdění v dopravním prostředku nebo nepovedený kotoul při tělocviku.

·         Nebezpečné může být spaní na břichu, které je paradoxně pro mnoho lidí velmi pohodlné. Pokud totiž ležíte na břiše, máte hlavu na stranu. Po usnutí pak dochází k nepřirozenému zalomení hlavy.

·         Celkově věnujte zvýšenou pozornost výběru kvalitního polštáře, který nesmí být příliš vysoký. I taková maličkost dokáže vaši páteř pozlobit.

Kdy se příznaky objevují?

Pocity závratě přicházejí často z nenadání v důsledku prudkého nebo nezvyklého pohybu. Například když se ohnete pro něco na zem, prudce otočíte hlavu, nebo jí zakloníte dozadu. Závratě jsou častější v případě, že prožíváte stres a je jedno, zda je dlouhodobý či nikoliv.

Důležité je tyto symptomy neignorovat a objednat se k lékaři. Odkládání vede jen k dalším starostem a stresu, což vašemu stavu rozhodně nepomůže.

Jak s tím bojovat?

Jak už jsme psali – zajděte k lékaři. Opravdu nedoporučujeme sebe diagnózu. Zaprvé mohou mít pocity závratě jiný důvod, který dokáže odhalit pouze lékařské vyšetření. Zadruhé se vám po návštěvě lékaře uleví, protože vám vše řádně vysvětlí a vybere pro vás tu pravou léčbu.

V případě bolestí se předepisují různé léky na bolest. Avšak nejsilnější zbraní proti zablokované páteři je rehabilitace. Rehabilitační sestra vám ukáže šikovné cviky, které pomohou páteř rychle odblokovat. Nic, ale není zadarmo a tak se připravte na každodenní cvičení doma i mimo rehabilitační hodiny. Odměnou vám bude život bez bolesti a pohybových omezení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno