Šnorchlování v Řecku

Řecko je zemí, kterou Češi v letním období hojně navštěvují. Není to pouze místo nádherných památek, písčitých pláží a čistého moře. Je to také místo, které si užívají potápěči a milovníci šnorchlování. Aby také ne, když je součástí Řecka hned několik stovek ostrovů.

Největší ostrov Řecka = spousta míst k objevování podmořského světa

Asi nebude žádným překvapením, že se právě Kréta, jako největší řecký ostrov, probojovala mezi ta nejlepší místa ke šnorchlování. K dispozici vám zde je více než sto pláží. Mezi jednu z nejoblíbenějších pláží patří pláž Skinaria. Křišťálově čistá voda dá nahlédnout do členité podmořské hladiny, kde se setkáte s nejedním druhem ryb a dalších živočichů. Za návštěvu ale stojí také Ágios Nikólaos nebo skalnatá zátoka Hartalamis Kolimbos. Na jihozápadě zase můžete navštívit pláž Elafonissi. Ta vás učaruje nejenom růžovým pískem, ale také kontrastně tyrkysovou vodou. Podmořský svět zde můžete ledovat v prostředí doprovázeným skálami.

Plakias

Při návštěvě hlavního města můžete vyzkoušet i šnorchlování, stejně jako v Lefkadě

Krásná místa na šnorchlování jsou ale také v blízkosti hlavního města Atén. Nejpřijatelnější jsou především ta kolem Athénské riviéry. Ta se táhne jižně od města k mysu Sounion. Za zmínku a návštěvu pak stojí i mys Lemos, mys Sounion nebo pláž Charakas. Z Atén je také možné buď se zájezdem, nebo samostatně dojet i do hodinu vzdáleného přímořské města Nea Makri. To je dalším místem, odkud se dá vyrazit za šnorchlováním.

Dalším z ostrovů, který stojí za zmínku, je Lefkada. Konkrétně pláž Agiofili. Voda je zde poměrně mělká. A tak si několik desítek metrů můžete užívat šnorchlování, aniž byste se báli, že budete daleko od břehu. Za návštěvu na tomto ostrově pak určitě stojí také pláž Ammoussa.

Agiofili

Zakynthos je jedním z mála míst, kde lze vidět mořské želvy

Pláž, kde lze pozorovat mořský život, se nachází na jižní části ostrova. Není to ale místo pouze k pozorování ryb. Od května do září byste měli mít štěstí také na želvy, které se zde volně pohybují jak na souši, tak i ve vodě. Jedná se tak o jedno z mála míst, kde vůbec může šnorchlař narazit na mořské želvy. Potkat je můžete také na pláži Laganas, Dafni, Kalamaki nebo Gerakas. Kromě toho můžete šnorchlovat také na ostrově Marathonisi. Ten sice není příliš velký, oblíbený je ale především díky jeskyním, do kterých se pořádají výlety.

Karpathos je typický malými jeskyněmi s bohatou podmořskou faunou i flórou

Krásy přírody nejenom pod vodou, ale také na souši můžete obdivovat i na ostrově nacházejícím se mezi Krétou a Rhodosem. A sice na ostrově Karpathos. I zde najdete nejedno místo, které je vhodné ke šnorchlování. Pod mořskou hladinu se můžete podívat i na velmi malém ostrově Saria. Na něm vás zaujmou nejenom malinké jeskyně, ale také členitá pobřeží. Ostrov je od Karpathosu jen několik kilometrů a pravidelně jsou na něj pořádány skupinové výlety. Mořskými jeskyněmi je posetý také záliv Castelia Bay. I zde můžete sledovat různé druhy fauny i flóry.

Korfu nabízí pohled na různobarevné hvězdice

Pokud budete na ostrově Korfu, zvažte šnorchlování především v oblasti Liapadas, Paleokastritsa nebo Kassiopi. První zmiňovaná oblast je známá především díky různobarevným hvězdicím. Zážitek budete mít i ze zátoky Paleokastritsa, kde si užijete nejenom šnorchlování. Během něj totiž budete muset překonat i různé podvodní nástrahy. Za podmořskou krásu to ale rozhodně stojí.

Šnorchlování zvládnou i ti, kdo se bojí potápění

Ve vodách kolem řeckých ostrovů se při šnorchlování nejvíce můžete kochat krásami mořských hvězdic, hub, sasanek, mořských ježků a dalších menších rybiček. Pokud nemáte rádi potápění, ale rádi byste se podívali na podmořský svět, pak je šnorchlování jasnou volbou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno