Voda, deset důvodů proč ji pít

Velmi pěkný článek, který sice nepochází z mé tvorby, ale určitě stojí za to si ho přečíst a pozvednout tak své výkony na jinou úroveň.
1) Voda je .podstatou života. Život by bez vody nemohl existovat. Musíme do našeho těla pravidelně doplňovat čerstvou vodu, abychom ho udržovali řádně hydratované. Voda může být .zázračným lékem. na mnoho běžných zdravotních potíží jako například bolest hlavy, únava, bolesti kloubů a mnoho dalších. Bez jídla dokážeme chodit týdny, ale bez vody .pouhé 3 dny..

2) Lidské tělo se z. 80% skládá z vody.. Voda také tvoří téměř 85% našeho mozku, asi 80% naší krve a okolo 70 procent čistého svalstva bez tuku. (Protože se v našem těle nachází spousta tkání, které mají vody méně, tak se průměr pohybuje kolem. 50 procent.).

3) Pro naše tělo je velmi obtížné získávat vodu z jiných zdrojů než z vody samotné. Limonády a alkohol z našeho těla dostávají .obrovské množství vody.. Další nápoje jako například kafe a čaj jsou diuretické a z toho důvodu odebírají tělu drahocennou vodu.

4) Voda hraje kritickou úlohu skoro v každé funkci lidského těla. Nedostatek vody je důvodem číslo jedna každodenní únavy. Pouhé. 2 procenta. úbytku vody v těle může zapříčinit problémy s krátkodobou pamětí, potíže se základní matematikou a potíže se .soustředěním .na obrazovku počítače nebo na vytištěné stránky.

Voda

5) Voda je nezbytná pro dobré trávení, vstřebávání živin a chemické pochody. Sacharidy a bílkoviny, které naše tělo využívá jako potravu jsou metabolizovány a rozváděny pomocí vody v krevním oběhu. Neméně důležitá je schopnost vody odvádět .odpadní látky. pryč z našeho těla.

6) Voda je zásadní pro správný .oběh v lidském těle.. Hladina kyslíku v krevním oběhu je vyšší, když je tělo dobře zavodněné. Čím více má tělo dostupného kyslíku, tím více přemění tělo tuky na energii. Bez přítomnosti kyslíku není tělo schopno účinně .využít energie. z uloženého tuku. Nejen, že tělo spaluje více tuků, když je dobře zavodněné, ale protože je hladina kyslíku vyšší, bude mít i více energie.

7) Voda napomáhá odstraňovat toxiny z těla – zejména z trávicího systému. Voda přírodně potlačuje chuť k jídlu a pomáhá tělu trávit tuky. Studie ukázaly, že nedostatečný příjem vody, zapříčiní zvýšení zásob tělesného tuku, zatímco když příjem vody zvýšíte, tak se vlastně zásoba tuku snižuje.

8) U .37 % Američanů .je to s nedostatkem tekutin tak špatné, že je často chybně zaměňován za hlad. Jedna sklenice vody zahnala půlnoční bolesti z hladu u téměř 100% pozorovaných lidí, kteří drželi dietu – ve studii Washingtonské univerzity.

9) Voda reguluje tělní. termoregulační systém.. Sportovní nápoje jsou dobré, pokud je pijete po nebo v průběhu dynamického a dlouho trvajícího cvičení ve vysoké teplotě. Ale většina expertů se shoduje, že pro lehčí cvičení funguje voda lépe než slazené nápoje. Například když vypijete 350 ml čisté vody, vaše tělo z toho vstřebá během 15 minut 240ml. Pokud vypijete 350ml nápoj s 10% cukrů bude během stejné doby vstřebáno jen 30 ml. Klasické limonády mají kolem 10-12 % cukrů.

10) Neustálý nedostatek příjmu vody může vést až k. chronické buněčné dehydrataci.. Tento stav, při kterém nejsou buňky těla dostatečně zavodněny (hydratovány), jsou ponechány v oslabeném stavu a jsou málo odolné vůči nemocem. Celkově oslabuje tělní imunitní systém a vede k narušení rovnováhy chemické, vyživovací a pH, což může vést k nakažení nějakou nemocí.

Dehydratace vás může zasáhnout. v kterékoli roční období,. nejen během letních měsíců, kdy je horko. Sucho, které se objevuje během zimy, může tělo dehydratovat dokonce rychleji, než když je horko. Když jste dehydratovaní, máte větší tendenci jíst.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno