Těstoviny pro svaly

Lákavý a velice chutný recept , bohatý na proteiny.

Při všech těch řečech kolem diet a shazování váhy se často zapomíná na to, co nás vlastně přivádí do fitnescentra – tvorba svalové hmoty.  Ať již doufáte, že naberete enormní množství svalové hmoty nebo jen několik málo kil čisté svaloviny, v oblasti výživy jde vlastně jen o několik základních pravidel.

Kromě bílkovin potřebujete také cukry, abyste mohli absolvovat tvrdé tréninkové dávky a vaši svalovou hmotu regenerovat. Tuky ve stravě vám nepřinášejí pouze kalorie, které jsou předpokladem pro nárůst svalové hmoty, ale mohou též pomoci udržet hladinu testosteronu u mužů. Všechny tři základní složky potravy – bílkoviny, cukry i tuky – jsou důležité pro rozvoj svalů a na sacharidy bohaté jídlo s množstvím proteinů a s trochou tuku je ideální kombinací pro vyváženou kulturistickou stravu.

Správná výživa má tedy velký význam. Při pěti až šesti jídlech denně potřebujete šetřit čas na jejich přípravu, a proto vám chci v tomto směru pomoci. Chuťově lákavá kombinace, kterou vám nabízím, může být připravena za méně než 20 minut a obsahuje šest porcí. Těstoviny bohaté na sacharidy, červené maso a zelenina jsou chutné, ale i dobré pro vaše svaly.

Cukety s houbami a těstovinami / 6 porcí    
Potřebujete 0,6 kg libového sekaného (mletého) masa, 2 šálky nakrájených čerstvých hub, 2 šálky jemně nakrájených cuket (trochu oddělte na oblohu), 1 šálek nakrájené cibule, 4 stroužky nasekaného česneku, 2x 400g rajčat v konzervě (neodkapané), 1 polévková lžíce cukru, sůl, pepř na ochucení (popřípadě můžete přidat feferonky), 6 šálků vařekých nudlí (těstovin), 2 polévkové lžíce nastrouhaného sýra parmazánu, čerstvé oregáno.

Na pánev nalijte trochu oleje a pečte mleté hovězí maso až do hněda. Přidejte houby, cukety, cibuli a česnek. To vše zahřívejte asi 5 minut, často míchejte. Přidejte rajčata, cukr a koření a uveďte to vše do varu. V případě, že omáčka je příliš hustá přidejte trochu vody. Zakryjte pánev, snižte teplotu a nechte vše 5 až 10 minut povařit až omáčka dosáhne takové konzistence, jakou si přejete. Podávejte s vařenými těstovinami a přidejte k tomu oblohu z cuket a sýr. Pokrm okrášlete oreganem.

Jedna porce obsahuje 412 kcal, 27g proteinů, 58g sacharidů, 8g tuků, 4g balastních látek.

Dobrou chut

Projděte si další články o sportovní výživě . Jestli vás zajímá převážně kulturistika projděte si články i o tréninku kulturistiky. Doporučuji přečíst si článek o tréninku Petra Vozky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno