13. komnata Roman Šebrle

Česká televize včera nabídla 13. komnatu s desetibojařem Romanem Šebrlem, kterého potkalo v životě docela dost nepříjmených událostí.

Roman Šebrle je desetibojař, vyhrál olympijské hry v Aténách v roce 2004, vyhrál také mistrovství evropy i světa. Je držitelem světového rekordu v desetiboji. Roman Šebrle byl první kdo překonal magickou hranici 9000 bodů.

13. komnata Roman Šebrle – dětství

13. komnata Roman ŠebrleRomanovi Šebrle se staly 3 velké nejpříjemnosti za jeho život. První byla smrt dítěte, které měl mít Roman Šebrle a kamarád na starosti. Dítě se utopilo. Roman Šebrle byl svědkem této smrti.

13. komnata Roman Šebrle – autonehoda

Roman Šebrle odjel se svou tréninkovou skupinou do Tater. V této tréninkové skupině byl i např. Tomáš Dvořák. 12 den soustředění odjížděli atleti na další trénink auty. Tomáš Dvořák a Roman Šebrle na trénink nejely protože je bolely okostice. Ostatní, kteří se vydali na trénink měli autonehodu. Autonehodu nepřežil Martin Šimůnek a David Nikodým. Nehodu přežil pouze řidič auta Kamil Damašek, také výborný desetibojař. S autem spadly do obrovské rokle. Martin Šimůnek byl přítelem nyňější manželky Romana Evy. Evě se tedy při nehodě zabil přítel. Romanovi se naopak zabil jeho nejlepší kamarád David Nikodým.

Po nějakém čase se Roman Šebrle s Evou sblížily. Nyní spolu mají dvě zdravé děti – Štepána a Kateřinu.

13. komnata Roman Šebrle – bezvědomí syna

V pořadu byla také zpomenuta situace, kdy jeho syn Štepán upadl do bezvědomí, protože prodělal febrilní křeče. Manželka mu volala na soustřední co má dělat. Roman Šebrle byl na soustředění v JAR a nemohl manželce nijak pomoci. Roman Šebrle na to vzpomínal takto: „V pět ráno mi manželka volala, že syn modrá, nemůže dýchat. Vypadalo to, že umírá. Nevěděl jsem v tu chvíli, co mám dělat, ani co říct,“  Štepán se naštěstí uzdravil.

13. komnata Roman Šebrle shlédněte

Pokud jste 13 komnatu Romana Šebrle nestihli v televizi, můžete pořád shlédnout z archivu České televize. Na tomto odkazu:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210562210800012-13-komnata/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno