Arganový olej a jeho účinky

Je považován za jeden z nejvzácnějších olejů na světě. Čím je arganový olej výjimečný? Jaké jsou jeho účinky? Čím vám může být prospěšný?

Arganový olej je již po staletí vyráběn z plodů Arganového stromu. Původem je z Maroka, kde se těší velké oblibě místních žen. Je pro ně zdrojem zdraví i krásy. Poslední dobou se arganový olej objevuje také u nás, abychom se mohli nechat hýčkat jeho prospěšnými účinky.

Proč je arganový olej ceněný?

Arganový olej obsahuje celou řadu prospěšných látek, kterých se nám často nedostává. Jde především o nenasycené mastné kyseliny, vitamín E a antioxidanty, které pomáhají bojovat proti řadě civilizačních chorob a zpomalují projevy stárnutí.

Jaké jsou účinky arganového oleje?

  • Chrání tělo před volnými radikály – arganový olej je bohatým zdrojem přírodních antioxidantů, které chrání tělo před volnými radikály, jež napadají zdravé buňky, poškozují především kůži a zrychlují stárnutí pokožky. Antioxidanty pomáhají jako prevence řady civilizačních chorob (včetně rakoviny) a oddalují projevy stárnutí.
  • Kvalitní pokožka i vlasy – důležitou součástí arganového oleje jsou nenasycené mastné kyseliny, jež jsou pro lidské zdraví klíčové. Pozitivně ovlivňují stav a vzhled pokožky, vlasů i nehtů. Kromě toho pomáhají stejně jako antioxidanty oddálit projevy stárnutí. Arganový olej dále obsahuje fytosteroly, jež jsou známy pro své protizánětlivé účinky. Urychlují hojení a zlepšují stav pokožky i vlasů.
  • Ochrana před slunečním zářením – jestliže si chcete udržet zdravou pokožku, neobejdete se bez vitamínu E. Patří mezi přírodní antioxidanty a kromě toho, že udržuje pokožku svěží a mladistvou, pomáhá také při její ochraně před slunečními paprsky.

Arganový olej nejen proti stárnutí

Arganový olej vám pomůže nejen oddálit projevy stárnutí, ale také ho využijete při řadě kožních problémů. Neměl by vám chybět, pokud se potýkáte se suchou a popraskanou pokožkou. Arganový olej pomáhá i při léčbě ekzému, lupenky nebo strií.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno