Domů Sport Basketbal Basketbal? Kde a jak začít?

Basketbal? Kde a jak začít?

Máte v plánu začít s basketbalem, nebo uvažujete, kde by mohlo začít Vaše dítě? V tomto článku najdete několik rad a tipů.

V České republice má v současné době snad každé město svůj basketbalový klub. Největší četnost, co se týče klubů je samozřejmě v Praze. Ovšem ani menší města nezaostávají, ba naopak se dá říci, že v těchto družstvech je častokráte lepší atmosféra než v těch pražských. Při rozhodování, kde s basketbalem začít, je důležité si uvědomit, co od něho očekáváte:
a)Chci ho hrát závodně b)Chci ho hrát pro radost a beze stresu
Pokud se rozhodnete pro variantu „a)“ mám pro Vás dospělé špatnou zprávu. Je velmi těžké, jako u každého sportu začít s basketbalem na vyšší sportovní úrovni. Čaasto už zůstanete u nejnižších soutěží, jako jsou krajské přebory. Pokud jste détě, či rodič dítěte, jste rozhodnuti správně. Najděte Vámi nejdostupnější basketbalový klub a dítě při nejbližším náboru zapište. Pokud už družstvo s jeho věkovou skupinou existuje, domluvte se přímo s trenérem, kdy může dítě nastoupit. Samozřejmě jako u každého sportu platí, čím dříve, tím lépe.

basket

Pro zajímavost přikládám několik odkazů na basketbalové kluby:
http://www.mlboleslav.cz/basket/ http://www.bkbrandys.cz/ http://www.basparta.cz/ http://mkbasket.jetweb.cz/ http://basket.novapaka.com/
Pokud se rozhodnete pro variantu „b)“ mám pro Vás lepší zprávu pokud jste dospělí. U dětí se tyto druhy zábavy u nás zatím moc nevyskytují, kdežto mezi dospělými je velmi populární si „jen tak“ jít zahrát basket. Opět Vám neporadím nic lepšího, než zabrouzdat po internetu a hledat, nebo se informovat u svého známého, který už s tím má nějaké zkušenosti. Tak přeji hodně štěstí při hledání Vašeho „basketbalového ideálu“.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno